Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen mesterképzésre menjek...

Milyen mesterképzésre menjek környezetmérnöki alappal?

Figyelt kérdés

Környezetmérnöki alapképzésen voltam. A szidását nem kérem, mert szinte minden szaktársam szakmában helyezkedett el, ahogy én is. A problémám az, hogy a Tiszántúlon nem sok a munka ezzel. Lehetőség van, így vagyok én is a helyemen, de sajnos ez az ágazat (vagy csak az én cégem) kritikán aluli fizetést ad és persze a gazdaságra fogják, erre a pénzre azonban nem fogok gyereket vállalni.

A totál gépészeti vagy kémiás szakok sajnos nem érdekelnek. Nem vagyok jó mérnöki matekból és fizikából.


Van valami mesterképzés ami nagyobb fizetést biztosítana és nem csupa matek meg kémia? Inkább az elméleti dolgokat szeretem, folyószöveggel bármit megtanulok. Kivéve a matek elméletet. 🙃


2022. szept. 3. 11:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Igazából a biotechnológián gondolkodtam, vagy a környezettudományon, esetleg a mezőgazdasági vízgazdálkodási mérnökin. Tudom, egyik sem túl piacképes szintén, de sajnos ezek érdekelnek. Valamelyikkel és környezetmérnök alappal csak sikerül jobb fizut elérnem ettől.
2022. szept. 3. 11:47
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Esetleg geoinformatika vagy kis átképzéssel geológia vagy hidrogrológia? Habár ezek sem túl piacképesek, talán ezek közül a legjobb a geoinfó.
2022. szept. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Egészségügyi mérnök vagy molekuláris bionikai mérnök msc? Egyébként nekem nem csak az elhelyezkedés lenne fontos, hanem a zseton is, mivel egy garzon lassan már 140 plusz rezsi. Kevésbe jó mérnök szakmakkal lehet ám apróért is dolgozni.
2022. szept. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vegyészmérnök vagy anyagmérnök
2022. okt. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy jó kémiából, akkor a biotechnológia MSc-t nagy ívben kerüld el. A környezettudomány MSc-vel pedig sajnos valószínűleg nem fognak sokat javulni a munkaerőpiaci kilátásaid.
2022. nov. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5

A legjobb voltam kémiából a szakon. És nekünk minden szemeszterben volt két kémiás tárgyunk.

De ha egyszer utálom a labort…

2022. nov. 3. 07:59
 7/9 anonim ***** válasza:
#6: Azt írtad: "A totál gépészeti vagy kémiás szakok sajnos nem érdekelnek." Márpedig a biotechnológia rettentően kémiás szak. Alkalmazott biokémia az egész, rengeteg a labor. Keress rá a neten egy biokémia MSc mintatntervre, s látni fogod ezt.
2022. nov. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7

Értem, köszönöm!

Nyilván arra próbálok fókuszálni, hogy jól is keressek. Ezért gondoltam a biotechre. Nem tudom mi más TTK-s lehetőségem van még. :(

2022. nov. 3. 09:24
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Hat valami olyanra amivel jobbak a lehetőségek mint a környezetvédelmi mernökkel.
2022. dec. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!