Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnök, ipari formatervező...

Biomérnök, ipari formatervező mérnök, építőmérnök, környezetmérnök, műszaki menedzser, pszichológia, óvodapedagógus, vagy valami művészeti szak, mint például animáció? Mesterképzésben egészségügyi mérnök?

Figyelt kérdés

Melyiket választanátok, esetleg melyikre jártok, meséljetek róla légyszi!

Milyenek az elhelyezkedési lehetőségek, fizetések, a tanárok? Azt csináljátok, amit szerettek?

Főleg a matek érdekel, a biológia és a művészetek; a törit nem bírom.



2019. febr. 17. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a pszichológiát választanám. De ez valami felmérés, vagy miért érdekel, hogy random embereket melyik érdekel jobban?


Elhelyezkedési lehetőségeket lásd felvin. Tanárok nyilván intézményenként eltérőek. Én azt csinálom, amit szeretek, de az egyik se ezek közül.

2019. febr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én a pszichológiát választanám. De ez valami felmérés, vagy miért érdekel, hogy random embereket melyik érdekel jobban?



Elhelyezkedési lehetőségeket lásd felvin. Tanárok nyilván intézményenként eltérőek. Én azt csinálom, amit szeretek, de az egyik se ezek közül.


Elfelejtettem igét írni a kérdésbe, vagyis az lenne a lényeg, hogy a felsorolt szakok közül melyiket válasszam.

Reménykedtem, hogy itt van olyan, aki ezek között vacillált, és végül valami fontos információ miatt döntött az egyik mellett, vagy az egyik ellen. Ha ismer fantasztikus tanárokat, aki különösen motiváló, jólelkű, tapasztalt, hozzáértő, az hátha ideírja. Nyilván itézménnyel együtt.

A felvin átlagos adatok vannak, személytelen, hivatalos leírások, a leghasználhatatlanabb szaknál is ugyanolyan szöveg van, mint annál, amivel azonnal sikeresek lehetünk, és nem tudom, hogy a végzettek konkrétan mit csinálnak; a legegyszerűbb példával élve lehet valaki titkárnő úgy, hogy csak kávét főz egész nap.

2019. febr. 17. 17:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Építőmérnök semmikepp se... ők is panaszkodnak,hogy milyen alacsony a fizetesuk az elvegzett munkahoz kepest (150-200 ezer).Ehhez kepest szetsz*patjak oket beadandokkal az egyetemen,tehat a kepzes meg csak nem is könnyű.Kornyezetmernok se valami jo szakma,ismerosomnek MSC-vel sikerult csak talalni munkat,de az se olyan jol fizető munka. Epiteszmernokot nem jelolted meg?Az jobb lett volna az építőmérnöknel. Műszaki menedzser meg eleg ellentmondasos szak... alapból nem ertem,hogyan akar egy menedzser belepofazni egy gepeszmernok munkajaba mikor nem is ert hozza. Lattam mit vesznek műszaki dolgokból es az egy vicc a mérnöki kepzeshez kepest.Le van butitva az egesz...hozzateszem meg igy is panaszkodnak milyen nehez :'D Mernokibol manapsag a villamos, gépész,mechatronika, informatika az ami viszi a prímet magasan. A tobbi szakrol amit irtal nem tudok nyilatkozni.
2019. febr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vacillálgattam a biomérnök + környezetmérnök + dietetikus szakok között. Bár a dietetikus inkább szakirány, ha jól emlékszem.

Végül a környezetmérnökin kötöttem ki, ráadásul az OE-RKK-n, ahol szörnyen rossz volt a képzés, legalábbis akkor.

A mai napig iszom a levét, korrigálhatok, tanulhatok mást a biorobot munkám mellett.

Nem javaslom.

2019. febr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Biomérnökit választottam és nem bántam meg. Gyógyszergyárban dolgozom és nagyon jól is keresek.

Szívből tudom javasolni, ha elhívatott vagy. :)

2019. márc. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Végül mit választottál?


Vagy ha még aktuális a kérdés: én pszichológiára járok, megbántam, valószínűleg átmegyek biomérnökire.

2019. júl. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még mindig aktuális. Július 12 a határidő, szóval addig is írhat bárki, aki akar, köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 4. 08:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor bővebben kifejtem, miért szeretném otthagyni a pszichót.


Az alapképzés nagy része olvasgatós-bölcsészkedős tárgy, ami ugyan nagyon érdekes, de rá kellett jönnöm, hogy az agyam mégiscsak inkább reálos, szereti, ha valami megfoghatóbb, logikusabb.

Voltak élettanos és statos tárgyaink is, amivel azok, akik humán beállítottságúak, és ilyen beszélgetős terapeuták szeretnének lenni, szenvedtek, de ilyen tárgyból sajnos nem volt sok, és nem tanultuk olyan alapossággal, hogy aztán sok mindent lehessen rá alapozni.


Van egy-két izgi mester, pl számítógépes és kognitív idegtudomány, de ez is furcsa, filozófia alapszakkal is lehet rá menni, szóval inkább bölcsészkedős, mint gyakorlati szerintem.


Ezeket csak azért írom, mert az általad felsorolt szakok többsége mérnöki, igényli a logikus gondolkodást, számolósabb, és hát szerintem a pszichó nagyon távol áll ettől. (Viszont nem nehéz)


Az animáció engem is vonzott amúgy :D De az ismerőseim elbeszéléséből úgy tűnik, hogy a művészegyetemek világa kemény hely...:(


Szerintem ahhoz, hogy emberekkel foglalkozz (terapeuta) olyan elhivatottság kell, hogy más szakok fel se merülnek. Lehet még kutatni is ezzel a végzettséggel (a szociálpszichológia elég izgi tud lenni) vagy elmenni a munka és szervezetpszichológia irányába, arról sajnos nem sokat tudok.

2019. júl. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!