Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakmernoki kepzesekrol mi a...

Szakmernoki kepzesekrol mi a velemenyetek? Esetleg tapasztalat?

Figyelt kérdés
A masodik alapszakomat vegeztem februarban, igy a feleveimet kimeritve sajnos mar nem merek bevallalni egy MSc-t. 2 millio forint lenne csak a tandij a 4 felevre es ebben nincs benne az esetleges csuszas ami mernoki teruleten boven benne lehet. A szakmernoki kepzesek baratibb arakon indulnak, igy ezt latom az egyetlen opcionak a tovabbtanulashoz. Vannak jol hangzo kepzesek amik tetszenek, de nem tudom, hogy kesobb ennek a tudasnak hasznat tudnam venni.
2022. szept. 5. 06:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve eleg sok helyrol hallottan vissza, hogy MSc-n se kap az ember tul sok valo eletben is hasznalhato tudast, de gondolom ez intezmeny fuggo is. Olyat is hallottam, hogy majdnem ugyanaz mint a BSc csak jobban belemennek a reszletekbe, de ez minden bizonnyal az adott mesterkepzes specializaciojatol is fugg. Oszinten szolva nincs kedvem matekozni meg par felevig meg bizonyitasokat tanulni aminek valoszinuleg soha sem vennem nagy hasznat.
2022. szept. 5. 06:52
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, egyaránt vannak a munkaerőpiacon jól használható és teljesen hasznavehetetlen szakmérnöki szakok is. Ha műszaki területen vagy, a munkavédelmi szakmérnök képzés például egész jól használható. Ha pedig mezőgazdasági területen, akkor a növényvédelmi szakmérnök.


Egyet mindenképp tudnod kell: a meghirdetett szakmérnök képzések jelentős hányada a kevés jelentkező miatt nem minden évben indul el. Szerintem olyan is jócskán van, amit régóta hirdetnek és még soha nem indult el. Talán azért, mert mind fizetős, és kevés dolgozó embernek van pénze és ideje erre, hacsak a munkahelye nem fedezi a tandíjat. Úgyhogy én a helyedben megérdeklődném az egyetemen, hogy mondjuk az előző két évben elindult-e az adott képzés, mert ez jó indikátor; illetve több helyre is beadnám a jelentkezésemet.

2022. szept. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Márpedig a hajdan “okleveles” mérnököket még mindig MSc-n képzik, és a konkurenciád, aki elviszi előled a jó állásokat ide jár. Elég nevetséges egy 2 milliós tandíjra hivatkozva valami megúszós alibi szakot végezni inkább. Ez 3 havi pályakezdő, 2 havi medior, 1 havi szenior fizetésed lenne… tudod hányszor fogod azt kívánni a hátralévő életedben, hogy bárcsak inkább rendes MSc-re jártál volna…?
2022. szept. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hat nem tudom az orszag melyik reszen mozogsz, de felenk videken meg bruttoban is sok az amit mondtal :D Egyebkent elismerem egy MSc biztos jobban hangzik a munkaltatonak, de ettol fuggetlenul kivancsi vagyok, hogy a szakmernoki kepzeseket mennyire veszik szamba. Esetleg tudsz mondani konkret MSc szakiranyokat amikkel annyira nem lehet mellenyulni gepeszmernokkent es szeretik a multik? Koszonom elore is.


Igen a munkavedelmi mernok kepzesrol en is hallottam jokat.

2022. szept. 5. 14:02
 5/6 anonim ***** válasza:
MSc mindig is előtte lesz. A szakmérnökit még az után szokták csinálni, hogy legyen még egy plusz, hisz már nagyon sok az MSc-t végzett ember is és állásinterjún ki kell tűnni. 2 millió forint nem a világ, ha később nagyobb pozíciót akarsz, ennek bele kell férnie.
2022. szept. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gépészmérnöki BSc-vel is kiválóan el lehet helyezkedni. Nekem van ismerősöm, akinek csak BSc-je van, egy külföldi tulajdonú termelő gyárban irányít egy termelési részleget, és nagyon jól keres. Egyébként pedig ha valaki elhelyezkedik, levelezőn is meg lehet még később, munka mellett is csinálni az MSc-t. Akár a munkáltató is beleszállhat a finanszírozásba.


A szakirányú továbbképzések közül én még a lean szakmérnök képzést ajánlanám, különösen ha termelő cégnél akarsz elhelyezkedni. A termelésben a spórolást nagyon tudják a főnökök díjazni.

2022. szept. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!