Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika-germanisztika...

Anglisztika-germanisztika diplomával merre tudnék elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Most kezdem az utolsó évemet, utána mindenképp beiratkoznék egy mesterire, tudom, hogy csak ennyivel nem nagyon tudnék elhelyezkedni. Csak sajnos nem tudom, hogy merre és mit lenne érdemes tanulnom, eléggé kétségbe vagyok esve egy ideje.

Fordítói mesterin nem gondolkodom, mindenhol azt hallom, hogy túljelentkezés van, nem tudnak elhelyezkedni, és nem is fizetik meg rendesen. Egy céghez szívesen bekerülnék, esetleg olyan munkát végezni, ahol emberekkel kell dolgoznom, és fel tudom használni a négy nyelvet, amit beszélek. (Jó, három és fél, mert a németem még nem a legjobb, de dologozom rajta :))

Ti milyen mesterszakot ajánlanátok? Akik hasonló szakon végeztek, merre helyezkedtek el, ha hasonló területen maradtak?


Mekis, Tescós válaszokat nem kérek, köszönöm szépen.



2022. szept. 6. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Én egy tanári kiegészítőt néznék a helyedben, hogy legyen meg a rendes tanári végzettségem. Utána kimennék célországba egy-két évre gyakorolni. És nyelvtanár lennék.


Másik ötlet egy gazdasági szak elvégzése munka mellett szombati levelezőn. A turizmus szakhoz nem kell emelt matek érettségi sem, de azt hiszem diplomásként amúgy sem kell. Engem felvettek szintén nyelv szakos bölcsész diplomával marketing szakra, elvégeztem és nagyon jó döntés volt.

2022. szept. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A versenyszféraban el tudnál helyezkedni nyelvtudassal. Beszerzokent pl.eleg jól fizetnek
2022. szept. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
bármelyik multi tárt karokkal vár 600 bruttóval
2022. szept. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!