Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz egy emelt...

Mennyire nehéz egy emelt angol érettségit magas százalékon teljesíteni?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni és minél jobb eredményt szeretnék elérni, mert egyetemre megyek. Pénzügyi számviteli szakra szeretnék felvételizni.

Úgy gondoltam, hogy megcsinálok egy erős középszintű matekot, és angolból tennék emelt érettségit. Nyilván az a lényeg hogy magas százalék jöjjön össze emeltből is. 400 pontot kell elérnem hogy bekerüljek a szakra.

Szóval jó lenne ha az emelt angolom elérne ilyen 85-90%-ot.

Mindig is jó voltam angolból, jó alap angoltudásom van, fogékony vagyok, de még nyilván fejlődnöm kell hogy jól sikerüljön az emelt. Viszont nekem nem igazán van hozzá külső segítségem :/ Így magamra és az internetre, segédanyagokra számíthatok. Nem járok faktra, sajnos nincs ilyen opció a környezetemben. Gyenge suliba járok, ez nem is az én szintem. Bízok benne hogy sikerülni fog magas emelt angolt tennem. Talán segítene valamit az angoltanárom, de annyit biztosan nem amennyit kellene ilyen esetben.

Szóval megragadok minden anyagot ami segítségemre lehet. Meg azt is nagyon sokan mondják, hogy feliratos filmekkel is rengeteget lehet fejlődni pl. Majd átnézem a korábbi érettségi feladatsorokat, anyagokat is. Meg próbálom kihasználni az internet lehetőségeit.

De ha tudtok valami konkrét segédanyagot vagy bármit ami jól jönne, írjátok már meg

Egyébként azt mondják nem olyan nehezek a nyelvi érettségik



2022. szept. 6. 21:03
 1/8 anonim válasza:
100%

Én tavaly októberten voltam emelt szintű angol érettségin.

Megmondom teljesen őszintén, hogy a teljes készülésem az volt, hogy megoldottam 3 db előző évi érettségit az vizsgát megelőző napon.

Így értem el 76%-ot. Nem a legjobb eredmény, de ahhoz képest, hogy lényegében semmit se tanultam nekem megfelel. Szintén csak magamra hagyatkoztam úgymond, a középszint után egyáltalán nem jártam órákra, maradt az internet és a filmekből való ,,tanulás".


Szerintem ha eléggé komolyan veszed és tényleg tanulsz rá, nevetségesen könnyű a 85-90%. Nekem csupán nem volt különösöbben érdekem a túlzott magas %.

2022. szept. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előző évek feladatait csináld meg, az a leghasznosabb. Abból fel is tudod mérni, hogy hogy megy, mert van hozzájuk javítási útmutató.

Vegyél a szóbelire valami témakörös könyvet. Pl. 1000 Questions 1000 Answers. Én a felsőfokús változatát használtam nyelvvizsgához, de úgy tudom, a közepes is egy jó könyv (a B2 egyenlő az emelt szinttel, ezért neked a középfokús kell). Meg van még rengeteg ilyen, és biztos sok jó van közöttük.

A feliratos filmek csak úgy működnek, ha angolul, angol felirattal nézed őket. A magyar feliratot el kell felejteni, mert semmit nem ér. De összességében ez passzív nyelvtanulás, ha most fogsz érettségizni, akkor ezzel már nem fogsz elérni túl sokat. Hosszútávon fejleszti (főleg) a szókincset, nem néhány hónap alatt, és pl. a nyelvtani alapokat sem innen fogod megtanulni. Szavakat pedig szótárból tanulva gyorsabban is lehet tanulni (a témakörös könyvekben is szokott lenni szószedet).

Egyébként szerintem nem nehéz. Igaz, én felsőfokú nyelvvizsga után pár héttel írtam az emeltet, de tényleg nem vészes. A középfokú nyelvvizsga szintjén van, azt meg azért egy jó angolos simán meg tudja csinálni.

Ha szeretnél esetleg angolul beszélgetni valakivel, aki nem angoltanár, de C1-es nyelvvizsgája van, és segített már barátoknak angolozni nyelvvizsga/érettségi miatt, akkor írj nyugodtan! :)

2022. szept. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez amit így leírtál, korrekt felkészülés. Jártam angol faktra, abból állt hogy előző évi feladatsorokat oldottunk meg és próbáltunk Listening-eket gyakorolni de az gondolhatod hogy ment az nem-magán sulis technológiával, 5 évvel ezelőtt. Az hogy képben vagy a feladattípusokkal és a nyelvtannal elengedhetetlen, de mindig azt mondom hogy a kommunikatív készség a lényege, azt pedig akkor kapod meg ha használod a nyelvet, ott az internet és az angol nyelvű filmek, sorozatok (angol szinkron és angol felirat), és beszélgess angolul minél többet, nézz angol dokumentumfilmeket (David Attenborough eredeti nyelven!), sőt gondolkodj angolul amikor angolul tanulsz. Ha ezek megvannak tényleg nem lesz nehéz, dicsekszek is egy kicsit: emelt angol 97%, telc C1 nyelvvizsga 98%.
2022. szept. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

"A nyelvtani alapokat sem innen fogod megtanulni." Pedig a kisgyerek is úgy tanulja meg, hogy hallja a felnőtteket beszélni, aztán leutánozza. Soha nem gondolkodik rajta, hogy miért úgy kell mondani.

Szóval sokkal hatékonyabb, ha sokat nézel tévét angolul, mint pl. az, hogy leülsz szavakat magolni.

Leginkább a kettőt együtt kéne.

2022. szept. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 Kisgyerekkorban teljesen máshogy fejlődik az agy, akkor konkrétan az anyanyelv elsajátítása az egyik fő dolga. Ennyi idősen nem. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy nem lehet idősebb korban nyelvet tanulni, hiszen vannak, akik nyugdíjas korukban is ezt teszik, de ez már máshogy működik, mint a kisgyerekeknél.

Egyébként ahhoz is évek kellenek, hogy egy gyerek nyelvtanilag helyesen tudjon beszélni, és utána nem kell megmutatniuk, hogy igenis értik a nyelvtani hátteret. A kérdezőnek bő fél éve van, aminek a végén leellenőrzik a tudását. A kettő nagyon nem ugyanaz a kategória.

Én is filmekből, sorozatokból szedtem össze az angoltudásom jelentős részét, de úgy, hogy a nyelvtani alapokat előtte megtanították. 3-4 év alatt a filmektől, sorozatoktól nagyon sokat nőtt a szókincsem, de a nyelvtan helyes használatát az iskolában tanultam (és értettem) meg. Nem azt mondtam, hogy a kérdező magolja be a szótárt, de annak sincs sok értelme, hogy órákat eltölt naponta valami filmmel vagy sorozattal, és közben tanul három új szót. És valljuk be, a legtöbben nem állnak neki egy film közben szótárazni, a szavakat meg főleg nem írják ki maguknak, tehát arra sincs garancia, hogy ezt a három szót tényleg megtanulják. Azért írtam a témakörös könyveket is, mert témákhoz kapcsolva (szerintem) könnyebb szavakat, kifejezéseket tanulni.

2022. szept. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
(Bocsi, #4-et akartam írni, már késő van. :))
2022. szept. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, nagyon kedvesek vagytok :) Most megnyugtattatok, hogy nyugodtan bele lehet vágni fakt/magántanár nélkül is. Szerintem is simán teljesíthető külső segítség nélkül is.

És annyira jó ezt olvasni hogy más is van így mint én, hogy ilyen értelmes elhivatott komoly céltudatos emberek, komolyan! Ez az én szintem. Szeretem ha mások is így vannak ezzel hogy fontos nekik a tanulmányi céljaik elérése, komolyan veszik ezeket. Mert nagyon sokan nem foglalkoznak ilyesmivel, nem érdekli őket semmi. A körülöttem lévő tanulók, borzasztóan igénytelenek, nem számít nekik semmi, nem épp lángelmékkel vagyok körülvéve :D Volt egy rossz döntésem korábban, egy erős gimiből átjöttem egy nagyon gyenge szakiskolába. És itt ilyenek vannak körülöttem, hogy kb alsós 4. osztályos szinten vannak. És az egész suli ilyen szinten működik. Így nekem évek óta már, nagyon hátráltató. Nagyon lehúznak. A gimi óta nincsenek körülöttem céltudatos értelmes emberek.

Szóval most az osztályom tagjai “legyen meg a kettes érettségi azt kész” alapon vannak. Egyedül nekem vannak ilyen nagy terveim. Már nyilván bánom hogy eljöttem a gimiből, de mindenki hibázhat, így is ki tudok emelkedni és el tudom érni amit kitűzök magamnak. Na szóval tényleg olyan jó volt most olvasni hogy ti is ilyen elhivakodottak, okos céltudatos maximalista emberek vagytok, akik a legjobb teljesítményre mennek. Ilyen emberek körébe való vagyok, akikkel egy szinten vagyok.

De hogy válaszoljak is, igen tudom hogy a feliratos filmeket/sorozatokat angol szinkronnal és ugyanúgy angol felirattal van értelme nézni. Én is tapasztaltam hogy nagyon hasznos, nagyon sokat segít ilyen módon.

Még van időm felkészülni aztán kihozom magamból a maxot

2022. szept. 6. 22:46
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 91%-os angol emelt érettségit írtam, magántanár, fakt nélkül. Sőt, most tervezek nemsokára C1-es nyelvvizsgát tenni, szintén magántanár segítsége nélkül.


Szerintem nagyon sokat segít az, ha feladatokat oldasz meg. Nyilván mivel most konkrétan az angol érettségi a cél, ezért leginkább az előző évekbeli érettségi feladatsorokon érdemes gyakorolni, főleg, hogy mivel minden évben ugyanolyan feladattípusok vannak körülbelül, ezért ha több ilyet megcsinálsz, akkor elég jól látszik majd, hogy melyik területekre kell egy kicsit jobban rákapcsolnod.

De most nyilván ha az ember a nyelvtanát szeretné erősíteni, akkor annyi ilyesmi feladat van az interneten, szóval lehet sokat gyakorolni, ha az embernek esetleg egy-egy igeidő nem annyira megy. De esetleg ott a Quizlet weboldal/applikáció, azért az is elég hasznos lehet a szótanuláshoz.


Amúgy én körülbelül 12 éves korom óta nézek angol szinkronos sorozatokat, és kezdetben magyar felirattal, de utána átváltottam angolra. 16 évesen B2-es nyelvvizsgát tettem. Magántanár nélkül, csupán a sorozatok nézésén kívül annyit tettem, hogy bejártam az iskolai angol órákra. Mondjuk azt hozzátenném, hogy elég jó tanáraim voltak középiskolában, szóval nekik is sokat köszönhetek.


Viszont, a témakörös könyveket én is ajánlom szótanuláshoz, szerintem is sokkal könnyebb a szavakat megjegyezni, ha egy adott témához vannak kapcsolva. Én is tudom ajánlani a fentebb már említett 1000 Questions 1000 Answers könyvet, illetve ami nekem egy picit szimpatikusabb könyv volt, az a "Színes kérdések és válaszok angol nyelvből".


DE szerintem mivel itt az emelt angol érettségi a cél, ezért mindenképp oldd meg a korábbi érettségiket, szerintem az nagyon fontos.

2022. szept. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!