Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Turizmus és vendéglátás...

Turizmus és vendéglátás FOSZKon tanulok és most kezdtem a 3.félévemet,viszont abba szeretném hagyni. Van munkaviszonyom, részmunkaidős állás. Milyen visszafizetési kötelezettségem lenne?

Figyelt kérdés

2022. szept. 10. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
450 napot kell ledolgozni teljes állásban itthon és ezt a munkát 2 éven belül el kell kezdeni, mivel nem szereztél oklevelet. Részmunka idővel hosszabb lesz.
2022. szept. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Nagyon kétségbe vagyok esve. És ezt egy munkahelyen kell ledolgozni vagy lehet 2 helyen is? Vagy részmunkaidő és mellette egyéni vállalkozóként? Hogy csak most kezdtem a 3.félévemet így ezt a félévet is le kell dolgoznom?
2022. szept. 10. 13:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem értem a kétségbeesést. Bárhol le lehet dolgozni, nem kell egy helyen. Lehet részmunkaidő is és mellette vállalkozás is. A NAV nézi ezeket a munkaviszonyokat. A 3. félévet is le kell dolgozni, hacsak most ki nem íratkozol.
2022. szept. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a választ!
2022. szept. 10. 15:20
 5/8 A kérdező kommentje:
És ennek mi a menete? Neptunban kiiratkozok és utána?
2022. szept. 10. 15:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Miért akarnád abbahagyni? Mi a baj vele? Nem kell a papír? Más diplomád van?


Gondold ezt át mégegyszer.

2022. szept. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5. Kiíratkozol és az Oktatási Hivatal küld egy határozatot és abban leírja azt, amit én is fentebb.
2022. szept. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Közgazdász asszisztens végzettséget fogok kapni, turizmus szakirányon vagyok és rájöttem hogy nem szeretnék ilyen munkakörökben elhelyezkedni mint pl. Utazási iroda, idegenvezető. Nyilván a papír jól jönne de van 2 tantárgy amire nem látok sok esélyt hogy sikerülne. Most még abban gondolkodtam hogy passziváltatok 2 félévet és utána folytatom.
2022. szept. 11. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!