Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minden álmom, hogy angoltanár...

Minden álmom, hogy angoltanár legyek. Sajnos a Szüleim nem tudják a taníttatást fizetni, egyetlen lehetőség a Diákhitel. Félek tőle. Mit tennétek a helyemben? A többit lásd alul.

Figyelt kérdés
Félek, hogy később a hitel miatt nem fogok tudni megélni, ha gyerekem lesz, nem fogok tudni neki mindent megadni. Mit tennétek a helyemben?
2010. szept. 25. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Most őszintén; tudsz jobb megoldást?


Nem Te lennél az első, aki visszafizeti.

2010. szept. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha angoltanár leszel, szerintem ez nem lesz gond. Ha otthon leszel a gyerkőccel, még akkor is lehetnek tanítványaid.

Én is vettem fel hitelt. Nem keresek sokat, mégsem vág padlóra a hiteltörlesztés. 4500 körül fizetek egy hónapban.

2010. szept. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jó, de mire kijárom az 5 évet, az már majdnem 2 millió ft hitel lenne... Na, ettől félek igazán!
2010. szept. 25. 16:38
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj annyit, hogy bekerülj állami finanszírozottra, aztán akár el is húzhatod a tanulmányaid, mint pl. az eltén 14 kreditet kell egy félévben teljesíteni, h ne rúgjanak ki, és mellette dolgozhatsz is, ha annyira félsz a hiteltől, csak így ugye majd tovább tart az egyetem, de a fizuból a koli/albérlet futja és a túlfutásra is tudsz félretenni. Ha meg olyan rossz anyagi helyzetben vagytok, még mindig ott a lehetőség, ha államira jutsz be, hogy szoctámot kapj, illetve szedd össze magad és tanulj jól, 30 feletti kredit per félévvel és kapsz ösztöndíjat is, és nyári melóval keress. HA annyira nem vagy jó, h államira felvegyenek, akkor meg vagy diákhitel, vagy keress olyan más sulit, ahova tuti felvezsnek, és esetleg majd ha lesz jó kis állásod, levelezőn végezd el majd meló mellett az angolt is. Szerintem.

Bár megjegyzem, hogy anglisztika úgy, hogy nem éltél kint legalább egy évet, kín szenvedés, szal akár azt is csinálhatod, h egy év szünet és meki vagy au pair állás angliában, és félreteszed a pénzt amit ott keresel.

Amúgy nem értem miért félsz a diákhiteltől annyira, nem kell elkezdened a törlésztést az egyetem után pár évig, és ahogy írták havi max 4500-5000 ft körül van a törlesztőrészlet...

2010. szept. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!