Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz bekerülni az ELTÉre?

Nehéz bekerülni az ELTÉre?

Figyelt kérdés

Oda szeretnék majd felvételizni, ezért érdekelne hogy ki mit tud róla, milyen véleménnyel vagytok. Csak hogy tudjam mire számítsak.

Az elhelyezkedést befolyásolja az is, hogy ki melyik egyetemen szerzett diplomát. És az ELTE a legjobb. Meg amúgy is pesti terveim vannak, ott szeretnék élni is, így adja magát hogy ott szeretnék tanulni is.

Szóval írjatok le mindent mi hogy megy az ELTEn.



2022. szept. 10. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Előbb válassz szakot.

Ajánlom figyelmedbe a felvi.hu-t


Nem nehéz bekerülni, bár függ attól melyik szak érdekel.

2022. szept. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Már megvan hogy milyen szakra szeretnék menni, sokat elemeztem a felvi.hu oldalt. Nagyon sok mindent megtudtam már.

Inkább a gyakorlati része érdekelne a való életben, nem az elméleti mert látatlanban hiába kutatok olvasgatok mi hogy van az ELTEn. Olyan egyetemisták tapasztalata érdekel akik oda járnak/jártak és tudnak mesélni róla. Mit érdemes tudni? Mert én teljesen kívülálló vagyok ebben.

2022. szept. 10. 17:20
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyelőre nem ástam bele magam a megváltoztatott felvételi szabályaiba (de erről más se tudna felvilágosítani, hiszen élesben még nem volt ilyen), így arra tudok válaszolni, milyen bekerülni mostanában.

Először is nagyon függ a szaktól és a finanszírozási formától. Önmagában semmivel nem nehezebb bekerülni, mint egy hasonló színvonalú egyetemre, kell jó érettségi, emelt érettségi és elegendő pontszám. Pl jogász szakra töri + nyelvi emelt (mindkettő célszerű) és ezek minél magasabb %-kal. Programtervező informatikusra pl infó emelt és egy nagyon erős közép matek is elég lehet. Szóval nagyban függ attól, hogy milyen szak - de önmagában az, hogy ELTE, nem jelent extra feladatot/terhet. (Még, aztán majd kiderül, mennyire lesz szabad keze az egyetemeknek a felvételi során)

2022. szept. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
nem féltetlenül az elte a legjobb, teljesen szakfüggő, ahogy a bekerülési nehézség is.
2022. szept. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

"az ELTE a legjobb"

Ez nem teljesen igaz. Kartól és szaktól függ.


Van egy ELTE-s és egy Corvinusos diplomám. Az utóbbival sokkal jobban el tudtam helyezkedni, mint az előbbivel.


Egyetemre bekerülni szerintem nem olyan nehéz. Szerintem a bennmaradás a nehéz.

2022. szept. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene írnod, hogy milyen szakra akarsz menni. Az ELTE nagy egyetem, így hiába írja meg valaki neked, hogy milyen joghallgatónak lenni, annak semmi relevanciája nem lesz számodra, ha te geológusnak készülsz.
2022. szept. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Elhiszem, igen ezt is figyelembe kell venni hogy milyen szakon végeztél. De mondjuk ebben az esetben mindkettő egy jó hírű magas szintű egyetem. A Corvinusról is nagyon jókat lehet hallani.

Én még nem tudok tapasztalatból nyilatkozni mert nem volt még benne részem. Csak a honlapokon található közérdekű adatok statisztikái szerint az ELTE áll a legmagasabb helyen. Vagyis ez alapján a legjobb, ezért írtam.

Meg az is kiderül ezekből az adatokból, hogy a pályakezdők elhelyezkedését és fizetését befolyásolja az, hogy melyik egyetemen állították ki a diplomáját. Pl egy ELTÉn végzett pályakezdőnek és egy Miskolcin végzettnek különbség volt a fizetése között.

2022. szept. 10. 18:56
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A munkaerőpiacon nincs annyira túlértékelve az ELTE-s diploma, mint nálad. Már régen nem a diploma szerzésének helyét, hanem a mögötte lévő tudást nézik. Természetesen ha Te az ELTEre akarsz bejutni akkor sok sikert hozzá, de egy városi legendának dőltél be.


Az idei ELTE felvételi ponthatárokból kiderül, hogy nehéz e (+440 pont) vagy könnyű e (400 alatt) bekerülni.

2022. szept. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom jogra akarsz menni kérdező, de ha nem vagy hajlandó elárulni, nem lehet értelmes választ adni a kérdésedre. Egyébként pedig a felvi.hu-n ott van az összes statisztika, ponthatárok, stb. Nem nehéz megtalálni.
2022. szept. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Pikk Ász ***** válasza:
88%
A kérdező valami hülye statisztika miatt állítja, hogy a legjobb az ELTE, mikor azt se mondja meg, hogy milyen szakra akar járni. Komolytalan!
2022. szept. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!