Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg annyira rémes a...

Tényleg annyira rémes a szakács szakma?

Figyelt kérdés

Jelenleg tanárképzőbe mentem volna, de különböző magánéleti problémák miatt nem kezdtem el az egyetemet. Továbbá meg is gondoltam magamat vele kapcsolatban, ugyanis bár szép a tanári szakma, de soha nem fogok semmire se menni vele és még megbecsülésem se lesz.

Ezért gondoltam arra hogy miután összeszedem magamat egy felnőttképzésben elvégeznék egy szakács szakmát. Ezzel akár külföldre is kimennék, de mivel még csak most ismerkedem ezzel az ötlettel nem tudom hogy mennyire irreális az amit én kitaláltam.

Valamint még azok aggasztanak amiket terjesztenek a szakács szakmáról. Pl. hogy szinte lehetetlen karriert elkezdeni vele mert mosogató leszek, mentálisan nagyon megterhelő és stresszes, nem lesz soha szabadidőm mellette, nem lehetek beteg és stb. hasonló dolgok. Ezeknek mennyi a valóság alapja?



2022. szept. 11. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Nemtudom elkepzelni, hogy egesz nap főzzek, 1000 meg 1000 főre, magamra nemakarodzik nemhogy masra
2022. szept. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Lehetetlen karriert kezdeni? nálunk több étterem már legalább fél éve hiába keres szakácsot
2022. szept. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a legkönnyebb munka. Állni, mászkálni kell egész munkaidő alatt. Bírni kell a tömény étel szagot. Nyáron a forróságot.

Szakácsként nagyon sokféle munkahelyen lehet dolgozni.

Van, ahol betartják a munkaidőt, van, ahol 12-14 órát kell dolgozni.

Akkor legyél szakács, ha valóban szeretnéd csinálni. Persze, az sem mindegy, valóban van benned hozzá készség.

2022. szept. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ó, a karrier lehetősége mostanában kiváló. (Bár hogy ez hogyan változik majd most pár hónapon belül, az kérdéses.) Simán lehetsz képzett szakácsként fél éven belül konyhafőnök, ha tudsz számolni.

Na de a munkakörülmények! Helyből a munkaidő: délben és este dolgozol, közötte meg szünet. Hétvégén, ünnepnapkor. Igaz, helyette máskor van szabadnapod, de ez akkor is eltávolít a családodtól, barátaidtól.

40 fok a konyhában. Szóval fizikailag és mentálisan megterhelő.

2022. szept. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokat kell dolgozni, a munkarend borzalmas (a legtöbb helyen éjfélig ott leszel, gondolj bele!), és fizikailag nagyon-nagyon megterhelő, rengeteget kell cipelni, emelni. (Nem csak az alapanyagokat, de hatalmas fazekakat is megpakolva.) Nem rossz szakma, de nagyon megterhelő.
2022. szept. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

reggel 9-től este 9-ig dolgozni...12-14 órákat 4 napban is. hát akinek ez kell... :D és a fizetés is csak azért elfogadható mert nem 8 órában csinálják.

de szerintem annyi álláslehetőség van, hogy ilyen szar fizetésért amit megkeresnek, inkább mennék irodába 8 órázni ugyanannyiért, ha nem többért...

2022. okt. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!