Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján válasszak szakmát?

Figyelt kérdés

Van jelenleg 3 olyan is ami érdekelne. Szándékosan nem írom le hogy mik, mert mindenki a saját ízlése szerint válaszolna rá (amivel amúgy nincs semmi baj). Nekem most inkább szempontok kellenének amiket figyelembe kell vennem pályaválasztásnál és ezek alapján vizsgálnám meg a dolgokat.

Tudnátok vagy 5 olyan szempontot írni ami alapján érdemes szakmát választanunk?



2022. szept. 16. 10:24
 1/8 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Én úgy választottam, hogy sose értjen meglepetés, így villamosmérnök és villanyszerelö lettem.

Ezekre mindig szükség lesz, még egy elképzelhetetlen katasztrófa esetén is, ha másra nem hát kommunikációs vezetékek szerelésére.

Így a szmepontjaim sorrend szerint:

1. Idötálló

2. Nincs kitéve anyagi igényeknek

3. Jól fizet

4. Kényelmes

5. Szabaidö

2022. szept. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Jó lenne ha az első szempont az lenne hogy mik azok a dolgok amik érdekelnek, ha ezek megvannak akkor le szűkíted azokra a dolgokra amikkel normálisan lehet keresni.
2022. szept. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek!

2-es véletlenül a félig hasznosra nyomtam pontozásnál, bocsánat! De köszi szépen!

2022. szept. 16. 11:34
 4/8 anonim válasza:
100%
amelyik tetszik
2022. szept. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi érdekel, mi iránt tudnék elhivatott lenni.

Melyikhez vannak megfelelő képességeim.

Melyiket tudnám a vágyott magánélet formámmal összeegyeztetni.

Melyik biztosít jobb anyagiakat alapjáraton.

2022. szept. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Mennyire tudok vele elhelyezkedni, mennyire van rá igény. Mennyi területet fed le, mennyi az átfedés a szakok között.

2. Mennyi a fizetés.

3. Merre tudok vele tovább menni.

Jelenleg adminisztrátor vagyok, de ezzel a szakmával akár logisztikai feladatokat is elláthatnék. Ha meg tovább akarnék tanulni akkor az emberi erőforrások szakra kell ügyvitel érettségi, ami pont a szakmám. A fizetésem meg egész jó.

2022. szept. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Összhangban legyen a kézügyességi és egyéb képességemmel, fizikai adottságaimmal.


2. Hosszú távon is létezzen az ilyen szakemberek-iparosok iránti igény, tehát 20 év múlva is dolgozhassak benne.


3. Idősebb korú ember is legye képes a szakma művelésére.


4. Itthon és külföldön tisztességesen meg lehessen élni belőle.


5. Milyen szellemi színvonalú emberekkel leszek együtt a képzés során?


6. Mennyire igényel jogosítványt, gépkocsivezetést? (Van, akinek probléma ez.)


7. Kibírom-e fizetni az induláshoz, műhelyhez szükséges költségeket, illetve magát a képzést?

2022. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
100%

Érdeklődési kör

Rátermettség

Elhelyezkedési lehetőség

Előrelépési lehetőség

és utoljára, de nem utolsósorban a fizetés.

2022. szept. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!