Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A felsőfokú oklevél (BA-s...

A felsőfokú oklevél (BA-s diploma) emelt érettséginek számít?

Figyelt kérdés

Óvodapedagógusként végeztem a főiskolán, kiváló minősítéssel.

Szeretnék elkezdeni egy másik szakot, de nincsen emelt szintű érettségim.

Vajon a diploma annak számít?

Szociális munka, szociálpedagógia szakon tűnődöm - TELJESEN MÁSHOL

Van esélyem?



2022. szept. 17. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Nem. A diplomásokra más felvételi feltételek vonatkoznak. Ezekről a felvi.hu-n vagy az adott intézményben érdeklődhetsz.
2022. szept. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A szociális munka és a szoc. ped. alapszakon a tanítói oklevél beszámítható és a te esetedben ez 400 pontot ér.
2022. szept. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemi oklevélből számítható felvételi pont, akár az emelt érettségi követelményétől is eltekinthetnek.


A pontozás az intézményre van bízva. Ezért az intézményt keresd meg, hogy a te esetedben ezzel az oklevéllel, arra a szakra, ilyen minősítéssel számítanak e pontot, és ha igen, mennyit (erre még rájönnek a plusz pontok is).


De nem minden esetben számítanak diplomából pontot, ahogy írtam az intézményre van bízva, anno én jogi diplomával tudtam elmenni gazdinfóra. Viszont a Corvinuson nem számítottak diplomából pontot, tehát azért vannak eltérések.


Plusz van ahol diploma minősítésből számolnak pontot, van ahol ZV és szakdoga átlagból, van ahol meg tanulmányi átlagból.

2022. szept. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2. VAGYOK megnéztem, mielőtt írtam volna !!
2022. szept. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Felvin vagy az egyetem honlapján érdemes ezt megnézni, szaktól és egyetemtőo függ, hogy elfogadják-e.


Nemrég felvételiztem én is új szakra, nem abból a tárgyból volt emeltem ami számított volna a szakon, a diplomámból számoltak pontot és elengedték az emelt követelményt.


Úgy tudom, meg van jelölve az adott szaknál ha erre van lehetőség.

2022. szept. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!