Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék recepciós lenni....

Szeretnék recepciós lenni. Ehhez ma már tényleg szükséges felsőfokú végzettség is vagy jó hozzá a vendéglátó szakma?

Figyelt kérdés

Jelenleg végzős (12. osztályos) gimnazista vagyok , májusban és júniusban fogok érettségizni. Angolból várható egy középfokú nyelvvizsga. Ez a szakma tetszik nekem , úgy érzem jól tudnám végezni a munkámat recepciósként akár szállodában/kórházban/utazási irodában , ez majdnem hogy mindegy. Sajnálatosan , elég bizonytalan vagyok , mert olyanokat hallottam hogy ehhez már felsőfokú végzettség kell , és nem elég az érettségi + szakma. Lehet , hogy ez hülyeség , sajnos ezt nem tudom. Én úgy tervezem hogy most februárban OKJ-s képzésre jelentkezek vendéglátás irányban. Úgy tudom ez jó , ha mégsem légyszíves javítsatok ki. Arra még megkérnélek titeket hogy inkább olyanok írjanak akik valamennyire bent vannak ebben a "témában". Köszönöm.

18/f



2014. jan. 5. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az túlzás, hogy "kell". A tanároknak KELL diploma, hogy taníthassanak. Ahhoz, hogy valaki recepciós lehessen, attól függően kell a diploma, hogy az adott hely megköveteli-e vagy sem, de nagy általánosságban az mondható, hogy a "könnyen irányítható", "birka" embereket jobban szeretik foglalkoztatni, ami a diplomásokról (jó esetben) nem elmondható.
2014. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom , nyilván a főiskolán is van vendéglátó szak , de én úgy hallottam hogy elég a középfokú végzettség , plusz a szakma. De igazad lehet , függ az intézménytől is ahova mennék.
2014. jan. 5. 21:45
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

szállodába pl a nyelvtudás lényeg, ha az megvan, akkor elég sok helyen elég az érettségi+nyelvek (főként szaknyelv)


aztán van ahol kell, h turizmus-vendéglátás végzettséged legyen (felsőfokú, de nem diploma a recihez)


de minimum 2 nyelv jó ismerete

2014. jan. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

vannak okj-s képzések, ezek is felsőfokú okj-sek

recepcióhoz elegek


(tehát a felsőfokú végzettség nem csak a diplomás szakokkal egyenlő, hanem pl a felsőfokú okj-sekkel is)


ha esetleg van kérdésed, szívesen válaszolok, nekem van ilyen végzettségem, és dolgoztam 4 csillagos szállodában recisként is

2014. jan. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Hát, szerintem a recepciós egy eléggé protekciós, de minimum bizalmi hely. Mindig közel lenni a tűzhöz, jól helyezkedni, turistáktól kapni a jattokat kisebb-nagyobb szolgáltatásokért, néha kevésbé legális dolgokban is segíteni (ugye az adott hely szellemének és a saját gyomrod tűrőképességének a függvényében...)

Leginkább egy megfelelő kapcsolat kell a bejutáshoz, és minimum folyékony angol, de három csillagtól fölfelé minimum csillagonként még egy idegen nyelv, alapos helyismeret, további helyi kapcsolatok, talpraesettség.... A hosszú távú bennmaradáshoz meg főleg az kell, hogy kussolj és lenyelj minden békát. :D

2014. jan. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A háromcsillagos helyek viszonylag elérhetőek nagy csoportos társasutazásban a keleti blokk számára is, sok a lengyel, ukrán, bolgár, román stb turissta, szóval azt mondanám, hogy oda: folyékony angol és orosz nyelvtudás.

Négycsillagos szállodákban már magasabb az árszínvonal is, szinte csak nyugati turista, vagy nyugaton sokat járt üzletember, szóval ott: folyékony angol, német, +1 latinos nyelv tudás (olasz vagy francia)


Recepciós számítógép-programokat illik jól (gyakorlottan!) ismerni, tanfolyamot nem biztos hogy elvárnak, de gyakorlatot igen.


És mint feljebb mondta más is, "birka" türelem...

2014. jan. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül szeretnék szállodában dolgozni (egyébként jó a 3 csillagos is) , megfelelne egy kórház is , utazási iroda stb
2014. jan. 6. 17:09
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A felsőfokú végzettség minden esetben főiskolai vagy egyetemi, befejezett képzést jelent. Még az abszulotórium sem egyenlő a felsőfokú végzettséggel.

Recepciósnak szerintem nem kell diploma, csak nyelvtudás és szakmai tapasztalat.

2014. jan. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

utolsó: igen , én is így tudom.


Azt esetleg valaki tudja hogy két idegen nyelvet kell középfokon beszélni , vagy ez kiválható egy felsőfokúval (ezt úgy olvastam valahol...) ?

2014. jan. 8. 14:46
 10/15 anonim ***** válasza:

Alap, hogy angolul folyékonyan tudj, -- a vizsga szintjét nem biztos hogy kérdezik, ha ez megvan.

Ezen túl minél több nyelven vagy képes megértetni magad, annál jobb, de szvsz az angolt semmi sem váltja ki, csak kiegészít(het)i.

2014. jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!