Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem egyetemre menni,...

Van esélyem egyetemre menni, ha gimiben négyes vagyok mindenből?

Figyelt kérdés
2022. szept. 26. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szaktol fugg, de igen
2022. szept. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Melyikre és milyen szakra? Óriási különbségek vannak ponthatárok között.
2022. szept. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Van persze. De nem mindegy milyen szak a kérdés, na meg az érettségik is számítanak majd.

Orvosira lehet probléma meg ahol bőven 400+ a ponthatár, mert az pontduplázással nehezen van meg.

Nekem volt egy rakat tárgyból kettesem és háromasom is gimben, felvettek egyetemre és jól is megy. Nem egy nevenincs egyetem és nem is gagyi szak.

2022. szept. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2022. szept. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Még nem tudom, hogy milyen szak és hol. Matek, infó faktos vagyok, 11.-es . Azért kérdezem csak, mert a tanárok ezt mondogatják. Igazából infóból volt eddig csak ötösöm . Az alábbi okok miatt, eléggé elbizonytalanodtam a továbbtanulással kapcsolatban. Tudom, hogy van még egy évem ,de akkor is. :)
2022. szept. 26. 17:47
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyi, az biztos hogy esélyed bőven van bekerülni a felsőoktatásba 4-es bizonyítvánnyal és majd egy hasonlo szintű érettségivel. De nem árt ha már most megpróbalsz előre nézelődni, milyen szakok érdekelhetnek és melyik egyetemek hirdetnek ilyen képzéseket. Aztán rákeresni hogy ezekre mennyi volt a felvételi ponthatár az elmúlt években, mert azért többé-kevésbé hasonlóra lehet majd számítani akkor is, amikor te érettségizel.
2022. szept. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne a felvi kalkulátorával tippelgetni az esélyeidet, és szintén a felvi segítségével megnézni, hogy lehetséges szakokon mennyi volt a ponthatár államin és levelezőn az elmúlt években. Ha tudod, hogy kb. miben vagy jó, ezekbe az irányokba kellene nézelődni, hogy mi érdekelne, és utánajárni, hogy megéri-e tanulni. Az érettségi még nagyon sokat fog a pontokba nyomni.De amúgy érdemes lenne utolsó 2 évre megnyomni a gombot a tanulás terén. Viszont, az is kérdés, hogy mondjuk ki tudjátok otthon fizetni egy önköltséges képzés tandíját. Ezt is a felvin meg tudod nézni, hogy mennyi az önköltség összege a kinézett szakokon. Gyakorlatilag ma Magyarországon aki akar vagy tud fizetni, az bekerül majdnem bármire, annyira alacsonyak a ponthatárok önköltségen - ez sajnos a felvettek színvonalán is látszik. Szóval esélyed mindenképpen lenne önköltségesen még ennél kevesebbel is, de hogy ez elég-e államilag támogatott szakra, az függ a szaktól, egyetemtől, és természetesen még az érettségidtől is. Szóval nem kell temetni a dolgot :)
2022. szept. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! :)
2022. szept. 28. 21:31
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ne egy olyan ember mondja már meg, hogy mire elég a tudásod, aki a sajátját arra használta, hogy 5 évig szopassa magát az egyetemen, aztán visszamenjen egy alulfizetett csicskának. Jézusom. És jól láthatóan azt az egy dolgát sem tudja jól végezni, ha ilyen f*szságokat tol, hogy 4-essel nem tudsz egyetemre menni. A tanár feladata motiválni és felkészíteni, nem idióta gyökérnek lenni.


Amúgy az infós/műszaki szakokon viszonylag alacsony szokott lenni a ponthatár. 3-as, 4-es jegyekkel simán be lehet általában kerülni. De egyébként a két felvételi tárgyad ha megpörgeted, a többi jegyed senkit sem érdekel a jelenlegi rendszerben, ha megvan a kettes. A jövőben változnak a felvételi eljárás szabályai, én arra számítok, hogy nem lesz nehezebb bejutni, sőt.


Ez ne szegje kedved, jó leszel te ide, ha elég lelkes vagy a téma iránt. :)

2022. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Bekerülni nem nehéz, majd utána jön a cumi
2022. szept. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!