Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan nyugtassam le magam az...

Hogyan nyugtassam le magam az érettségig? Egyetemre jelentkeztem és mindenből 60%-ot kell átlagban teljesítenem, hogy meglegyen a 280 pont. Tavalyi vagy régebbi érettségizők mit javasoltok?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 10. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
280 ponttal sehova nem fogsz bekerülni. Max valami legalja büféegyetemre. 60% amúgy nem sok. Arra hajts hogy legalább 80% legyen plusz legalább egy tantárgyból emeltezz.
2018. ápr. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16%
Ha középszinten 60% átlag is megerőltető, akkor neked nem való az egyetem.
2018. ápr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy nem menne csak hogy mit tanácsoltok?
2018. ápr. 10. 14:35
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj! Gyakorolj! Nézd át a korábbi feladatsorokat! Mást nem lehet csinálni...Egy természetes vizsgadrukk mindenkiben van, mert az ember izgul és fél, hogy mi lesz, jól akar teljesíteni, sok múlik rajta és mivel még nem volt ilyen helyzetben, ezért nem nagyon tud mit kezdeni ezzel az egésszel. Ez teljesen normális! Én tavaly érettségiztem, mindenki be volt szva a kettes tanulótól kezdve a kitűnőig...


Egyébként az is baromság, hogy 280 ponttal nem vesznek fel sehová...csomó szak van, ahová ez is elég csak meg kell nézni az előző évek statisztikáit. Pl. gazdaság informatikára való bekerüléshez sem kell vért izzadni...de ez elmondható kb. az összes informatikai, mérnöki szakról...Értelemszerűen egy nagyobb egyetemre pl. BME, Corvinus többen jelentkeznek, több pont kell, mint pl. egy vidéki egyetemre pl. PTE, de az még nem azt jelenti, hogy az egy nagy nulla és nem ér semmit....

2018. ápr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!