Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ért egy nagy trauma, és...

Ért egy nagy trauma, és elhatároztam, hogy szeretnék pszichológiát tanulni. 50 éves elmúltam, nem a munka a cél, csak pusztán érdekel, mindig is érdekelt. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
2022. szept. 26. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológiát felsőoktatásban tudsz tanulni, 3 év Bsc.

Ha csak hobbiként szeretnél vele foglalkozni, vannak nagyon jó, olvasmányos könyvek a témában.

2022. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Ne, ne legyél a sokadik, aki azért megy pszichológiai szakra, hogy magát meggyógyítsa. Nem működik így...


Azt javaslom, hogy kezdj el ismerkedni a területtel, és keress olyan irányzatot, amivel tudsz azonosulni (pl. tranzakció-analízis, egzisztenciaanalízis). Ezzel foglalkozhatsz sokat, megismerheted a kritikájukat is, és segít így értelmezni a világot jobban.


Az alapszakkal az a gond, hogy egy rakás dolgot összedobálnak, hogy legyen egy diplomára való három év után, a hallgatók meg minden kritika nélkül elfogadnak minden hülyeséget, ami csak elhangzik, és a vége egy katyvasz több ezer oldalnyi szárasz szakirodalom meghintve egy jó adag popszichológiával és városi legendákkal.

2022. szept. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen.


Nem az öngyógyítás a cél, arra megvannak a magam erői, csupán keresek valamit ami érdekel, betölti az űrt.

2022. szept. 26. 13:35
 4/8 A kérdező kommentje:
1. Esetleg tudsz ajánlani?
2022. szept. 26. 16:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapozóként pl:

1. Pléh Csaba: Pszichológia [link]

2. Atkinson-Hilgard: Pszichológia [link]

Ha tovább is érdekelne, keresel egy egyetemi alapszakos tantárgytematikát és az ajánlott könyveket végigolvasod. Példaként én most a Károlyi egyetem pszichológia szakának tantárgyi tematikáját tudod mutatni (az egyházi témákat hagyd el, ha az nem érdekel): [link]

2022. szept. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ó, szuper, köszönöm szépen.
2022. szept. 26. 22:08
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Öngyógyításra érdemes elmenni egy pszichológushoz, ők is tudnak hasznos könyveket, tanulmányokat is ajánlani, de abban is tudnak segíteni, hogy a saját traumáddal mit kezdj. Még ha boldogulsz vele egyedül is, akkor is hasznos lehet elbeszélgetni velük róla - főleg, ha érdekel a tudományáguk is.
2022. okt. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Biztosan “dobna” még rajtam egy jó pszichológus, de erre most sajnos nincs keret.
2022. okt. 5. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!