Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek könyvelő most,...

Hogyan lehetek könyvelő most, hogy megszűnt az okj?

Figyelt kérdés
2022. szept. 27. 07:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az OKJ megszűnt, de a szakképzés nem.

Röviden: Jelentkezel vállalkozási mérlegképes könyvelő szakképzésre. A képzés sulitól függően 1-1,5 évig tart, és 7 tantárgyat (ún. modult) kell teljesítened. Ezeknek a vizsgáit (modulzáró) házon belül, a képző intézmény szervezi, majd ha ezekkel megvagy, kapsz egy tanúsítványt, amivel el tudsz menni egy független akkreditált vizsgaközpontban, ahol képesítő vizsgát tehetsz. Ha teljesíted, könyvelő leszel, legalábbis pont ugyanannyit ér, mint az OKJ-s bizonyítványok. Előképzettségtől függően a 7 modulból pár alól felmentést kaphatsz, de már érettségivel is jelentkezhetsz.

Hosszabban: a Penta Unió feltöltött már a témában egy rakat videót meg tájékoztatót, youtube-ra ha beírod, hogy "penta unió könyvelő", ki fog dobni pár "minden, amit a könyvelő képzésről tudni kell" jellegű 3/4-1 órás videót. Nyilván nem kevés önpromó van bennük, de általánosságban is igaz, amit mondanak, nem csak az ő képzésükre (azzal együtt, hogy én ott végeztem a mérlegképest, és csak ajánlani tudom őket).

2022. szept. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a pontos választ! Mostanában végeztél?
2022. szept. 27. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!