Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha megszüntetem a vállalkozáso...

Ha megszüntetem a vállalkozásomat mikor kezdhetek bele egy újba?

Figyelt kérdés
Szóval nem tudtam,hogy van olyan opció,hogy szünetelteni is lehet a vállalkozást és ezért inkább megszüntettem.Van aki azt mondja,hogy 1 év mulva lehet csak másik vállalkozást csinálni van aki meg,hogy akár másnap csak úgy lazán ügyfélkapun keresztül csinálhatok egy másikat.Most akkor melyik??Ha az első akkor nem lehet a szabályt valahogy kijátszani??

2020. jan. 29. 14:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Például ha ma megszüntetted, már 2 nap múlva nyithatod is az újat, nincs korlátozva.
2020. jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Aznap is csinálhatsz másikat, de az adózási forma pl kata esetén korlátozva van
2020. jan. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem értem.Szóval akármikor csinálhatok egy másik egyéni vállalkozást csak egyéni vállalkozó azaz katás nem lehet?
2020. jan. 29. 14:57
 4/16 A kérdező kommentje:
Mármint nem akarok kft-t vagy bt-t csak egyénit.Vagy bocsi de ezt nem teljesen értem.Egyéni vállalkozó csak katásként lehetek nem?
2020. jan. 29. 14:58
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem, egyéni vállalkozó nem csak katás lehet. Akár már másnap nyithatsz mondjuk tételes költségelszámolású szja-s vállalkozást.
2020. jan. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És ha egy cégnek akarok bedolgozni külsősként azt eképp is csinálhatom vagy azt csak katával?
2020. jan. 29. 15:04
 7/16 anonim ***** válasza:
Egész pontosan mit akarsz csinálni?
2020. jan. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Külsősként dolgoztam be egy cégnek katásként.Leállt a dolog egy időre és,hogy ne kelljen az 50e ft ot a semmiért fizetnem havonta megszüntettem a katás vállalkozást de utána döbbentem rá,hogy csak elég lett volna felfüggeszteni xd....A kérdés az az,hogy ha ujra katás vállalkozó akarok lenni akkor ki kell e azt az 1-2 évet várnom,hogy ujra az lehessek és beszoptam vagy csinálhatok ujra egy katás vállalkozást és no problem mehet minden tovább???
2020. jan. 29. 15:23
 9/16 anonim ***** válasza:
mit csinálsz a cégnek?
2020. jan. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ács vagyok így ács munkákat végeztem egy építőipari cégnek.
2020. jan. 29. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!