Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek tovabbtanulni?...

Larakutya kérdése:

Hova menjek tovabbtanulni? Kozgazon voltam szakgimnaziumba, de egyaltalan nem akarok ezzel foglalkozni

Figyelt kérdés
Nem erdekelnek a gazdasagi terultek, megutaltam oket, az angol ami erdekel, a forditas is, de semmi iskolat nem talalok ahol nem tul magas a ponthatar es az angollal foglalkozhatok. Csak egyetemen tanulhatok ilyesmit?
2022. szept. 27. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Jogra. Nem rossz párosítás.
2022. szept. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. szept. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ha az angol érdekel, akkor jelentkezz anglisztikára.
2022. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Turizmus vendéglátás. Ott egy kis gazdasági is van, de nem kell azzal foglalkoznod később.


Vagy sima angoltanári szak, és legyél tanár.

2022. szept. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az anglisztikát/angoltanárit csak akkor ajánlom, ha tényleg nagyon szereted az angol nyelvet és mélyebben is érdekel. Tanárit meg pláne csak akkor, ha érdekel a tanítás és el tudnád magad képzelni tanárként is. Ide nem elég az, hogy szereted az angolt gimiben, jó vagy belőle és fejlődni szeretnél, mert persze fejlődni fogsz, vannak nyelvfejlesztés órák, bővül a szókincset stb., de van itt minden: irodalom, kultúra, nyelvészet (fonetika, mondattan, szintaxis), politikai kultúra, országismeret, töri stb. Én angoltanárin vagyok, de le fogom adni, mert rájöttem, hogy az angol engem már nem érdekel ennyire mélyen. A másik szakom igen.
2022. szept. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!