Angoltanulás, tippek?

Figyelt kérdés

Emelt érettségit fogok tenni angolból és egyedül fogok felkészülni rá.

Nem rossz angoltudásom van már. Rendben vagyok az alap nyelvtanokkal, a szókincsemet kéne inkább jobban fejleszteni. Nyilván az a lényege hogy minél több szókincsed legyen. Sokat kell még fejlődnöm.

Az lenne a kérdésem, hogy mit ajánlotok angol nyelvtanuláshoz? Ti hogy szoktátok? Pl érdemesebb könyvekből tanulni mint egy alkalmazáson? Mi a leghasznosabb módszer? Hatékony még a feliratos filmek/sorozatok nézése is.

De kíváncsi lennék ki mit tudna nekem ajánlani, hogyan tanultok angolul?



2022. szept. 27. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szókincsre tényleg hasznos, ha sokat olvasol (illetve a sorozat/filmnézés is ide tartozik, bár kevésbé hasznos, mert a vizualitás puskaként szolgál), de figyelj rá, hogy aktívan fogyaszd a szöveget. Ha valami szót nem ismersz, keress rá a definíciójára, írd fel magadnak stb., különben egyik füleden ki, a másikon be lesz az egész, és csak a gyakran előforduló szavak fognak megragadni benned.


Én már nem tanulok angolul, de anno még úgy ugrott meg nagyon a szókincsem, hogy sokat olvastam, és minden ismeretlen szóra rákerestem közben. Egy idő után pedig észrevettem, hogy jé, elolvastam egy egész fejezetet, és egyetlen szónak sem kellett utánanéznem közben.

2022. szept. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom cikkeket olvass és minél válzozatosabb témában. Az a szóbelihez is jól tud jönni. (mikkor nyelvvizsgára tanultam kerestem cikkeket a szóbeli témaköreiről). Mellette persze olvashatsz könyvet is, nézhetsz dilmeket angol felirattal/nélküle stb.
2022. szept. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne feliratos filmet nézz, mert sosem fogod felirat nélkül megérteni a szöveget. Egyes jót irt, olvass sokat. Próbálj meg chat alkalmazásokban angol nyelvűekkel beszélgetni. De alapvetően a feliratozás nélküli angol nyelvű filmek és az olvasás fog nagyon sokat segiteni.
2022. szept. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Kettes vagyok én azért írtam feliratosat is, mert ott is lehetnek ismereten szavak, amiket meg tudsz tanulni és amelyekkel bővítheted a szókincsed. De emellett kell felirat nélkül is.
2022. szept. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!