Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a pszichológia...

Mennyire nehéz a pszichológia szak?

Figyelt kérdés
Sziasztok!17 éves vagyok jelenleg középiskolás,jövőre fogok érettségizni.Eddig nem igazán tudtam eldönteni,hogy hová lenne érdemes menni középsuli után,viszont azt már régóta tudom,hogy szeretnék továbbtanulni.Néhány nappal ezelőtt elkezdett foglalkoztatni a pszichológia szak.Utána jártam annak,hogy mennyire nehéz bekerülni egy ilyen szakra....hááát azt tapasztaltam,hogy nagyon nehéz.430-440pont a minimum,ha jól emlékszem.Ehhez legalább 2 emelt szintű érettségit kellene csinálnom kb.80 százalékosra,ami már önmagában nehéz.Középsulis éveim alatt 4.-4.10 körül volt az átlagom félévkor és év végén egyaránt.A reál tárgyak mennek(kivéve a matematika)a többiből 4-es lettem mindig.Szerintetek milyenek az esélyeim?És mennyire nehéz bekerülni és bent maradni?
2022. szept. 27. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem nehéz. Bár relatív. De gyúrj rá a matekra, főleg a statisztikára, ha ez érdekel.
2022. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Hát igen a matekkal hadilábon állok...
2022. szept. 27. 19:58
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
A matek ne aggasszon, ez nem matematika szak. A statisztikát majd megtanulod max. magántanárral. A pszicho szak közepesen könnyűnek számít.
2022. szept. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Nem olyan nehéz, ha szereted a bioszt és szeretsz olvasni is, sokat kell olvasni könyveket rengeteget, és folyamatosan kutatásokat nézni a neten, a legtöbb csak angolul van fent, ezért jó ha jo az angol tudásod is.
2022. okt. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Bekerülni nehezebb, mint bent maradni. Sok biosz lesz, arra készülj fel!
2022. okt. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!