Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Foldrajz vagy tesi faktot...

Foldrajz vagy tesi faktot valasztanatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Egy kerdesem lenne hozzatok.Mivel 11.es vagyok kell valasztanom egy faktot.Ti testneveles vagy foldrajz faktot valasztanatok?

Tesi elony:Konnyu,tanulhato mert csak 100 oldalnyi anyagot kell megtanulni,jol sikerulhet,elorehozottan is meg tudnam csinalni,raadasul ott nincsenek dolgozatok amire tanulnom kene


Tesi hatrany:nem sokra megyek vele az eletben,sokkal tobb oram lenne a suliban,A kislabdahajitas meg a futas stb.erőre megy szóval 100%ot nem nagyon lehetne teljesiteni mert biztos hogy masok jobbak nalam…


Foldrajz elony:valoszinuleg jobban sikerulne a mateknal meg a tortenelemnel ami az egyetemhez kellene,az eletbe tobbre mennek vele..


Foldrajz hatrany:nehezebb a tesinel nyilvan,tanulni kene dolgozatokra,magolnék


Mindkettobol kozepszinten erettsegiznek..


Valaszokat elore is koszonom



2022. szept. 28. 07:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Megnézted a tesi gyakorlati érettségi tételeket? Van, aki felkészítsen rá? Ezt is vedd számításba a választásnál.

Hol akarsz továbbtanulni? Megszabhatják a felvételinél, hogy milyen érettségid legyen.

2022. szept. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos földrajzot, egyrészt mert érdeke és megtanulható, másrészt mert nem kell hozzá szekrényt ugrani meg ilyen marhaságok, harmadrészt nem kell folyton öltözni meg zuhanyozni hozzá. Nekem könnyebb a földrajzot megtanulni, mint a szekrényugrást. És még hasznát is venném az utazásaim során. Nem biztos, hogy neked ez szempont, de azt kérdezted, hogy mi mit választanánk. Nálam egyértelmű. Kiskoromban napi egy órát utaztam egy jó iskolába azért, hogy ne kelljen az öt percre levő körzeti tesitagozatos általánosba járni.
2022. szept. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Nem lehet tesiből előrehozott érettségit csinálni, ezt jobb, ha tudod. Ezzel szemben földrajzból lehet.

Továbbtanuláshoz melyik lenne hasznosabb? Egyébként mindenkitől azt hallom, hogy a földrajz egy könnyű érettségi, pedig a legtöbben csak "töltelék" tárgyként csinálják meg, úgyhogy nem félnék tőle.

Engem személy szerint rá sem lehetett volna kényszeríteni a tesi érettségire, mert nem voltam egy sportos típus, és az összes velejáró dolgot (öltözködés, zuhanyzás, tesicucc cipelése) utáltam. Bármilyen tárgyat előbb megtanultam volna, mint hogy olyan gyakorlatokat hajtsak végre, amiknek a való életben semmi haszna nincs (tudom, tudom, izmokat fejlesztenek, erősítenek, stb). Pl. gimi óta egyszer sem kellett kötelet másznom vagy felemás korláttal szerencsétlenkednem. De amiket a többi érettségire megtanultam, azok jöttek már jól egyetemen, pedig olyan szakra jártam, ami az egyik érettségi tárgyamhoz sem kapcsolódott túl szorosan. Úgyhogy én egyértelműen a földrajzra szavaznék, de ezt neked kell tudnod.

2022. szept. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
En tesibol mindig is jo voltam.6evig kosaraztam, 2 evig atletizaltam es tancoltam most viszont heti 5x jarok konditerembe.Tesi erettsegi nelkul is lehetek szemelyi edzo csak el kell vegeznem egy OKJs kepzest.Mindig is sportoltam es szeretek is sportolni..foldrajzbol meg tenyleg az eletben jobban hasznat fogom venni.Gazdasagi egyetemre mennek ahol az angolt valasztanam es kelle melle valasztanom vagy a matekot,torit es a foldrajzot.Ez a 3 kozul a foldrajz jobban sikerulne valoszinu viszont magolnom kene…
2022. szept. 28. 10:46
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor először azt találd ki, mi akarsz lenni. Gazdasági szakon jól jön azért a földrajz. De ha személyi edző akarsz lenni, akkor nyilván a tesinek van több értelme, hiába nem kötelező oda az érettségi.

A magolást pedig szerintem próbáld meg elfelejteni. Úgy értem, rengeteg dolgot kell majd egyetemen megtanulnod, de ha mindent csak bemagolsz, akkor sokkal nehezebb lesz észben tartani. Próbáld meg megérteni, logikát keresni benne. Én nem érettségiztem földrajzból, simán csak szigorú, minden órán feleltető tanárom volt, és nála is sokkal jobb volt úgy tanulni az anyagot, hogy kerestem benne a logikát. Pl. nem csak bemagoltam, hogy X ország Y ipara erős, hanem belegondoltam, hogy X országban vannak hegyek, ilyen-olyan a klímája, így logikus, hogy Y iparággal vagy Z dolog termesztésével foglalkoznak. Ezt exportálják, a gazdaságuk ezért akármilyen, stb. Tök felesleges az ilyen dolgokat bemagolni, amikor az egyik tényből egyértelműen következik a másik. Félre ne érts, itt és az egyetemen is lesznek olyan dolgok, amiket csak bemagolni lehet, de ez közel sincs így mindennel.

2022. szept. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Gazdalkodas es menedzsmenten vagy a turizmus es vendeglatasnal kerik egyaltalan a foldrajzot??
2022. szept. 28. 12:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Elfogadott felvételi tárgy mindegyiken, de ezt max. egy perc kikeresni a Felvin. Egyébként remélem tudod, hogy 2024-től változik a teljes felsőoktatási felvételi rendszer, úgyhogy fene tudja, akkor mit fognak kérni/elfogadni.

De ne csak abból indulj ki, hogy felvételi tárgy-e. Ha gazdasági szakra mész, semmi hasznát nem fogod venni egy tesi érettséginek. Ugyanígy, ha személyi edző leszel, nem ér semmit a földrajz. Viszont pl. maga a földrajz tudás jól fog jönni egy gazdasági szakon.

2022. szept. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mindkettot csak azert valasztanam hogy meglegyen az 5.tantargyam…Ha a foldrajz rosszabbul sikerulne mint a matek meg a tori akkor nem azt valasztanam.Ha a tesit valasztom nyilvan semmi haszna azon az egyetemen viszont tesi erettsegi mellett konnyeb lesz koncentralnom a tobbi erettsegi tantargyra mintha foldrajzbol erettsegiznek
2022. szept. 28. 12:43
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

De a földrajzot megcsinálhatnád akár idén is előrehozottan (ha már nincs alapból földrajz órád). A tesit nem.

Ha viszont ennyire mindegy, és úgy érzed, sokkal könnyebb lenne számodra a tesi, akkor csináld azt. Tanácsot kértél, mi ennyit tudtunk segíteni. A döntést neked kell meghoznod.

2022. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Es jo otlet lenne ha nem vennem fel egyik faktot se viszont foldrajzbol erettsegiznek?Otthon tanulnam meg…Suliba ugy se jegyzek meg semmit szoval en nem hallasra tanulok.Mindig otthon allok neki tanulni…
2022. szept. 28. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!