Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha lekésnéd az utolsó buszt...

Ha lekésnéd az utolsó buszt éjszaka, és 10 kilométerre lennél az otthonodtól, mit választanál? Legyalogolnád, vagy hívnál taxit 15.000 forintért?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van ennél olcsóbb taxi, de drágább is, a helyszín körülményeitől függ. Itt most az a kérdés, hogy az ember lustasága, vagy sóhersége e a nagyobb erő?

2022. szept. 16. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Első körben bepróbálkoznék 1 taxisnál, hogy 5 rugóért elvinne-e, tehát kell-e neki a könnyen szerzett jó lóvé.

Ha nem kell neki, akkor marad a sétafika, de 5 rugónál többet nem fizetnék ki.

2022. szept. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez sokkal több annál, hogy lusta vagy-e sétálni 1-2 órát, mert a testi épséget is számításba kell venni. Az sem mindegy hogy milyen időjárás van, tél vagy nyár, járdán tudsz-e menni, ki van-e világítva a helyszín, vagy benne van az esélye annak, hogy a vaksötétben elcsap egy jármű külterületen. Érinti-e a kannibálok földjét, fizikailag és erőnlétileg képes vagy-e ekkora távot legyalogolni stb.
2022. szept. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2-es, igen, ezek mind-mind a gyaloglás veszélyei, de a pénzed megmarad cserébe
2022. szept. 16. 15:48
 4/12 anonim ***** válasza:
tíz kilométer az nem semmi..inkább taxi
2022. szept. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Séta. Vagy megvárom a reggeli első buszt a megállóban. 15 rongy az 15 rongy. :D
2022. szept. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 NTBS ***** válasza:
100%
Helyzetfüggő.
2022. szept. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha félre tudok tenni havonta (minimum) 60 ezret, akkor (alkalmi kiadásként) taxi, ha anyagi nehézségeim vannak időről-időre, akkor gyaloglás.
2022. szept. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10 kilométer - egészséges, nyugdíjas kor alatti életkorú embernek - nem távolság.
2022. szept. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hívnék egy taxit mert már megengedhetem.

De régen mikor még tanuló voltam akkor jó párszor lenyomtam egy 10est hazáig.

2022. szept. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Többször is jártam már így: Újpesten lakom és néha a belvárosban, néha Budán késtem le az utolsó buszt. Ekkor jöttem rá, hogy léteznek éjszakai járatok is, amelyeket a forgalmasabb csomópontokon könnyű megtalálni, szóval se gyalogolni nem kell, se taxit hívni.
2022. szept. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!