Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnökin melyik az a...

Villamosmérnökin melyik az a szakterület amelyik szerintetek jövedelmező lehet? :)

Figyelt kérdés
1. éves vagyok,és kacsingatok a beágyazott rendszerek felé, vélemény?
2022. okt. 1. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Bármelyik. De komolyan. Bármelyik villamosmérnöki szakterületnek van jövője, és hiány szakma. A szakterületnél fontosabb, hogy jónak kell belőle lenni. Nem középszerű, anem jó, és a nagyon jó határán. És nyitotnak kell lenni. Az alapokat meg kell tanulni, hogy szükség esetén gyorsan tudjál váltani. Én a végzés óta 3x váltottam szakterületet, senki soha nem nézte meg, hogy a diplomámba melyik szakterület van beírva. Egyedül bizonyos erősáramú területeken van előírás, hogy erősáramű szakirány legyen, de a többi elyen "villamosmérnök" elég.
2022. okt. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nézegetem pl gyakornoknak nem nagyon akarnak 2000nettónál többet fizetni :D (óránként) :D hát ez nem valami sok pénz
2022. okt. 1. 18:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Első évesen mit vártál? Milliós fizetést? Havi /4x40 óra/ 160 órával (sokan így számolunk a gyakornoknál) ez 320 000 Ft nettó fizetés. Azért az nem kevés. Viszont ha ez a hozzá állásod akkor ebben a pillanatban felejtsd el ezt a szakterületet, és menj pénzügyi területre. Mert szívni fogsz nem kicsit hanem nagyot. Ez az egyetem alatt ha túl sokat dolgozol az eredményeid lesznek rosszabbak, és nem fogod megtanulni a szakmát. De most le leszek hurrogva. De nálunk rendszeresen fordulnak meg gyakornokok, diákmunkások stb. beágy.rendszerek területen. És az a tapasztalat, hogy valaki vagy dolgozik vagy tanul. Aki dolgozik lemarad nem kicsit hanem nagyon. És utána fog szívni.


Igaz, hogy a GYK megmondó emberei majd jól megmondják a frankót, de akkor is számolj és gondolkodj.

2022. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell megérteni, hogy minden területen a minőség a legjövedelmezőbb. De a minőség nem az a "tudomány", amely tankönyvben van leírva. Azt belső meggyőződésből és megfelelő tapasztalattal lehet elkövetni. És van még egy fontos tulajdonsága. Mellőzhető, ugyan, de nem elvehető. És a mellőző általában nagyon rosszul jár.
2022. okt. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!