Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hawking 2014-es vihart kavart...

Hawking 2014-es vihart kavart cikke 2 oldal szöveg képlet nélkül, az ismeretterjesztő cikkek meg túlságosan a laikusoknak szólnak. Van valahol egy részletesebb szakmai cikk, ami fizikusoknak való mondjuk, de más szakterületről?

Figyelt kérdés

2014. júl. 14. 00:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a cikk nyilvánvalóan megvan "teli képletekkel" a megfelelő szakfolyóiratban.


Csak t'od Hawking képes a laikusok számára is elmagyarázni a tudományát, ettől nagyszerű.

2014. júl. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

NEM, a szakfolyóiratban lévő cikk két oldal.


Legyen szíves csak olyan szóljon hozzá, aki ismeri a témát. Előre is köszönöm.

2014. júl. 14. 09:38
 3/7 A kérdező kommentje:
És az egy órás előadása, amit tartott a cikkről egy konferencián, az nem elérhető valahol?
2014. júl. 14. 19:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez csak egy néhány soros tanulmány, csupa feltételezéssel, nem támasztják alá számítások. Itt megtalálod egyébként: [link]
2014. júl. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
tudom, hogy hol találom, szerintem a kérdésből is kiderült, az is, hogy olvastam, és látom, hogy mi van benne, csak szeretném jobban érteni, mert nem vagyok a terület szakértője, fizikus vagyok, csak tök más területen
2014. júl. 19. 20:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Oké, de mint írtam, én úgy tudom nincsenek hozzá számítások, csak ez jött ki...
2014. júl. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ok, hogy nincsnek számítások, de attól még nem értem a szöveget se teljesen, az előadás ami egy óra hosszú volt, az nincs valahol meg?
2014. júl. 20. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!