Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kötelező egy emelt éretségi?

Kötelező egy emelt éretségi?

Figyelt kérdés
Ez igaz h akik idén érettségiznek kötelező egy emelt érettségi? Nem akarok egyetemre menni, inkább tanulnék ki egy szakmát vagy ilyesmi. A "Miért nem tanultál egyből szakmát" válaszokat mellőzzük!

2022. okt. 3. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező. Egyetemi felvételihez kell most még.
2022. okt. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem volt kötelező, és soha nem is lesz (sőt, érettségizni sem kötelező).


Az érettségi bizonyítványhoz 5 megszabott tárgyból (ebből 1 szabadon választható) kell érettségi vizsgát tenned, az mindegy, hogy milyen szinten.

2022. okt. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy előttem is írták: aki nem tanul tovább, annak eddig sem volt kötelező emelt érettségit tennie. A továbbtanuláshoz kellett eddig, de jövőre már nem fog kelleni az sem. 2024-től meg változik az egész rendszer, de mivel nem tanulsz tovább, ez téged nem érint.
2022. okt. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kötelező, pláne nem ha nem akarsz egyetemre menni. Abból érettségizz ötödikként amiből szeretnél, és ennyi.
2022. okt. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Nekem mindenki azt mondta kötelező egy emelt mivel gimibe vagyok szakma nélkül.. De jó akkor ezt tudni :)
2022. okt. 4. 14:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mondhatták ezt, mert "sima" gimiből többnyire továbbtanulnak az emberek, ahhoz pedig kötelező volt eddig egy emelt. Néhányan talán nem ismerték pontosan a szabályozást, csak annyi volt meg, hogy a gimisek emeltezni szoktak, mert kell nekik.
2022. okt. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem mész egyetemre, akkor simán lehet a teljes érettségid középszintű. Viszont lehet, hogy később meggondolod magad, és az adott szakra elvár az egyetem egy emeltet, akkor utólag kell emeltezned, ami akkor már fizetős lesz.
2022. okt. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!