Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az éretségi tételek mindig...

Az éretségi tételek mindig ugyanazok? Ha igen mik? (Kötelező tantárgyaknál.)

Figyelt kérdés

2020. dec. 29. 00:02
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Középszintű érettségin az oktatási intézmény felelőssége összeállítani a szóbeli tételsorokat, míg emelt szinten központilag van meghatározva, az Oktatási Hivatal honlapján megtalálod.

Amennyiben nem a szóbeli tételek érdekelnek, hanem a tematika, azt szintén a hivatal honlapján találod.

2020. dec. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Közép érettségin tanárod válogatja a tételeket. Emeleten van egység
2020. dec. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Általában hány tétel szokott az lenni? És mit érdemes,milyen szinten csinálnia egy olyannak,akinek semmi elképzelése nincs?
2020. dec. 29. 00:41
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

20 tétel van ha jól emlékszem.

Első körben nézz szét felvin a szakok között és nézd meg mi tetszik plusz mi kell hozzá. Egy tárgyból ígyis úgyis emeltezned kell, azt ajánlom abból csináld amiből jó vagy és amit szívesen tanulsz plusz tanulnál a későbbiekben. Én angolból meg tesiből emelteztem :)

2020. dec. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Emelt matekon 25 tétel van a szóbelin.

A törvény azt írja elő, hogy a tételsor legalább 10%-át meg kell változtatni az előző vizsgaidőszak tételsorához képest. Általában nem szokták magukat törni a tanárok, úgyhogy 2-3 tételt szoktak variálni.

Ahogy elnézem (csak a matekot néztem), ugyanez igaz az emelt szintű tételsornál is.

2020. dec. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Közép szintű magyarnál, törinél 20, infón pedig 22 tételünk volt nekünk anno. Nagyon kevés tételt variáltak nálunk is.

Emeltet abból érdemes csinálni, amiből jó vagy és tudod, hogy tényleg jól teljesítesz. Nyelveket érdemesebb meghajtani, akár ebből emeltezni, mert egy bizonyos százalék fölött felsőfokút írnak jóvá. Nem akarok hülyeséget mondani, de valahol 70-80% körültől adják meg.

Én még az infót mondanám közepen. Ha 5-re érettségizel belőle, igényelhetsz vizsgabizonyítványt ECDL-ből, és ez csak jól jöhet a továbbiakban.

2020. dec. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

„Felsőfokút írnak jóvá” csak az egyetemi jelentkezésnél igaz, vagyis úgy adnak pontot, mintha lenne nyelvvizsgád.

De attól még nem lesz nyelvvizsgád.

2020. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Igen, bocsánat, rosszul fogalmaztam, pontot kapsz érte, de nem egyenértékű egy tényleges nyelvvizsgával.
2020. dec. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
De ha például angolból emeltezel attól még nem kapod meg a nyelvvizsgáért és az emelt érettségiért járó pontokat is. Mondván “1 lovat nem lehet 2 s*ggel megülni” Szóval sokkal érdemesebb középszinten leérettségizni belőle és külön megcsinálni a felsőfokú nyelvvizsgát (természetesen csak ha van más emelt érettségire is lehetőséged), mert így valamivel több pontot kapsz.
2021. jan. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A tételek száma szóbelin attól függ, hány diák vizsgázik. Ha húsz, akkor 20+3 v.4. A csoporthoz igazítják. Minden évben egy bizonyos százalékát meg kell változtatni a tételcímeknek, nem lehet 100%-ban ugyanaz, mint előző évben.
2022. szept. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!