Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Cég által fizetett villanyszer...

Cég által fizetett villanyszerelő képzés?

Figyelt kérdés
Budapesten szeretném kitanulni a villanyszerelői szakmát, és hallottam ilyenről hogy hiányszakmák tanulásához segítséget nyújtanak cégek, vállalkozók, ha X éves szerződést aláír velük az ember. Fizetett tandíj és mellette munkát adnak. Valaki tud esetleg ilyen lehetőséget a fővárosban?

2022. okt. 5. 23:42
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
2 szakma mindenkinek ingyenes, munkát is fogsz vele találni könnyen
2022. okt. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kerestem de csak fizetőset találtam. Pláne hétvégi képzésen. Hétköznap dolgozni szeretnék.
2022. okt. 6. 08:00
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Ja hát valamit valamiért. Egyébként délután van felnőttképzés. Az egyetem van levelezőn úgy hogy péntek szombat reggeltől estig
2022. okt. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ketten három malomban őrölnek. :D

A kérdező a tanulmányi szerződéses esetről beszél.

Szerintem kisvállalkozónál nincs ilyen, nagy cégek sem nagyon szokták hirdetni még akkor sem, ha van ilyen lehetőség náluk. A személyes beszélgetésnél kiderül. Rá kell ülni a telefonra, és kutatni.

Ilyen lehetőség jellemzően akkor van, mikor a munkaerőt keresik, nem az állást. Keresik most a munkaerőt? Személy szerint én nem tudom. Itt a gyakorin rendszeresen hozzászól valaki, aki szerint már nem keresik az embert villanyszerelő szakmában. Igaza van, vagy csak egy gonosz kis törpe? Amely fórumokat én látok, ott az ingatlanhasználók nagyon keresik a villanyszerelőt, aki ritkán bújuk elő a rejtekből.

2022. okt. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem én szoktam hozzászólni, de tényleg sokan "kitanulták" már ezt a szakmát, azért nem olyan könnyű már elindulni mint pár éve, a tapasztaltakra vadásznak inkább.
2022. okt. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tény hogy sokan megcsinálták a képzést, de sokan nem helyezkednek el benne mert gyakorlat nélkül 0 a tudás amit ott kapni. Ezért szeretnék főállás mellett tanulni.
2022. okt. 9. 12:32
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

"gyakorlat nélkül 0 a tudás amit ott kapni"

Csípem, mikor valaki nagy mellénnyel állást foglal arról, amiről halvány lila ibolyája sincs.

"A villanyszerelést" egyetlen iskola sem tanította meg soha, csak az alapjait. Fenn van a neten a 70-es évek szakmunkásképzőjének alapismeretei, a 90-es évek és a 2000 évek szakmai ismeretei. Egyik vékonyabb, mint a másik, belekapva a kábelszereléstől a fürdőszobai villanyszerelés szabályain át a motorvezérlésig mindenbe egy kicsit. Aztán, ami probléma az ember elé a gyakorlatban kerül, annak utána kell nézni a szakirodalomban. Kimondottan villanyszerelői szakirodalom van vagy 30 kötet, ha nem negyven, ezek egy része a netről letölthető, mert valaki felrakta, egy része meg a netről tölthető le, mert az NSZFI arra szánta, hogy letöltsék. Ma meg már a neten is lehet kérdezni (bár a válaszok nagy része oltári hülyeség, de azért ki szokott derülni, mi a jó válasz). A munkahelyek sem készítenek fel, egyik sem, mert amelyik cég szabadvezeték szereléssel foglalkozik, ott nem fog az ember gyakorlatot szerezni a marógép vezérlésének finomságaiban, és viszont.

2022. okt. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Most azt írtad le, amit én, hogy egy sima tanfolyamon nem tanulja meg az ember a szakmát. Gratulálok. Nyomod itt a semmit mondó dumát, aminek semmi köze a kérdéshez. Képzeld, az épületgépész szakmám így szereztem, hogy a cégnél tanultam meg mindent. Csak tudom már tapasztalatból mi a helyzet. Bőviteném a vállalkozásom amihez szeretném letenni a villanyszerelőit is.

2022. okt. 10. 14:50
 9/9 A kérdező kommentje:
Remélem valaki tudja értelmezni a kérdést és választ adni rá.
2022. okt. 10. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!