Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha befejeztem az iskolát,...

Ha befejeztem az iskolát, jogot szeretnék tanulni, tudnátok adni tippeket, hogy milyen könyveket olvassak vagy, hogy hogyan fejleszthetném a képességeim, annak érdekében, hogy minél könnyebb dolgom legyen majd?

Figyelt kérdés

2022. okt. 9. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen iskolát?
2022. okt. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Wow, InuYasha hogy lett címke ennél a kérdésnél? :D

Amúgy nincs. Nem fogod tudni érteni, ha meg rosszul jegyzel meg dolgokat, az még inkább rossz, mert nehezen javítod. Emellett a törvény változik folyamatosan, de a tankönyvek nem ilyen iramban. Az sem hiányzik, hogy hatálytalan dolgot tanulj meg. Vannak youtubeon anyagok, ezeket érdemes inkább hallgatni. Az egyetemen majd lesz minden. Biztos lenne olyan, aki azt mondaná, hogy római jogot olvasgass, de a római jog csak első évben van, nem érdekel senkit, és csak a kezdeti szűrő, sokkal többen buknak ki más tárgyakon később - ráadásul nem mindenhol a Földi-Hamza tankönyvet tanítják, és más tankönyveknek más elveik vannak, nem értenek velük feltétlenül egyet más oktatók (ugyanez igaz a többi tárgy többi tankönyveire), így szerintem kicsit veszélyes lehet csak úgy bármilyen tankönyvbe belekezdeni. (Saját tapasztalat.) Akárhogy is, könnyebbé nem tudod tenni az egyetemet előretanulással. Ha viszont még gimi alatt gyakorolnál, akkor javasolnám a prezentációk tartását. Fontosak a jó retorikai képességek, jó előadásmód. Nálunk gimiben anno sok lehetőség volt, egyetemen sok minden fel tudtam használni az ilyen jellegű tapasztalataimból.

2022. okt. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, ilyen anyagot milyen néven találok ilyen anyagokat?
2022. okt. 9. 18:29
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Ügyeket érdemes például nézni.

Például (sosem néztem meg, csak terveztem)

https://www.youtube.com/watch?v=uv1z-fxowXg&fbclid=IwAR228Jt..

De jogi alapok nélkül nem tudom, hogy mennyire követhető, érthető.

2022. okt. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!