Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatika emeltből mennyire...

Lonelyanimefanboy kérdése:

Informatika emeltből mennyire nehéz összehozni egy 95-100%-ot?

Figyelt kérdés
Következő májusban érettségizek és szoftverfejlesztő szakon tanulok a suliban, és magamtól is programoztam és gyakoroltam, szóval a programozás és a weblap szerkesztés rész az megy rendesen, a probléma az excel, access, word, ppt, képszerkesztéssel van, mivel ezekkel még nem nagyon van tapasztalatom. Ahogy írtam a cél a minimum 95% lenne, szóval hibátlanra kéne ezeket írnom. Ha az előző évi összes korábbi emelt érettségit megcsinálom és gyakorlom amit tanultam az felkészít erre, vagy szoktak új feladatokat hozni minden évben, ha igen akkor hogyan kéne úgy megtanulnom, hogy hibák nélkül menjen?

2022. okt. 10. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz. 18 dolgozat javítása közben általában van 1-2 írásbeli ezen a szinten, a szóbelin mondjuk napi 18 felelőből jó esetben 1-2 30 pontos, néha kicsit több. Tehát nem lehetetlen. Az adatbázisokról kell legyen fogalmad, ha szoftverfejlesztőnek tanulsz. A 120 pontból 45 a programozás. Nagyon figyelmesen kell olvasni a feladatokat. Feküdj rá az irodai szoftverre, nem lesz nehéz, csak pontosság kell. Pl ahol az van, hogy az egész szöveg legyen Arial betűtípus, ott figyelni kell az élőlábra is, ezen mindig sokan elvesztik a pontot, mert azt hiszik, egy ctrl A mindent megold. Ha gépelni kell, akkor betűhűen azt, amit írtak. Fent vannak a korábbi feladatsorok az oktatas.hu-n, gyakorolj, ott az útmutató is.
2022. okt. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem könnyű az apró f@szságok miatt, én ott rontottam el, hogy kész voltam idő előtt a feladattal azt hittem, hogy jó minden aztán kiderült a végén, hogy kisebb szerkesztési vagy formális hibák előfordultak (amiket egy egyszerű ellenőrzéssel észrevehettem volna), mondjuk így is 96% lett de örültem volna a hibátlannak. Szóbeli szerintem egyáltalán nem vészes ha érted a lényeget és logikusan el tudod mondani, ott max pontot kaptam.
2022. okt. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget! #2 Te hogyan készültél fel rá?
2022. okt. 11. 19:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 97% lett, de azért, mert elfelejtettem beadni egy képet, amit használtam is a PPT-ben, de sajnos nem adtam be külön fájlként.

A legjobb az, ha megcsinálsz annyi előző évi feladatot, amennyit tudsz, nekem legalábbis ez vált be. A szóbelim 100% lett egyébként, arra meg egy google playen található könyvből tanultam (beírod, hogy emelt informatika, aztán egy kék fedelű könyvet keress, általában az első találat)

2022. nov. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
update: 98% lett az emelt infóm, egész könnyű volt.
2023. aug. 22. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!