Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anélkül, hogy informatikafakul...

Matekagerike98 kérdése:

Anélkül, hogy informatikafakultációra járnék lehetséges-e egy középszintű informatika érettségit összehozni?

Figyelt kérdés

11. évfolyamra járok, már lassan a 12.-re, és eddig nem tudtam, hogy mi legyek. Végre megvilágosodtam, hogy logisztikus szeretnék lenni. Lenne két olyan bökkenő, hogy az én sulimban nem engedik a 3 fakultációt. Jelenleg egy matek és törire járok, de a törit semmiféleképpen sem szeretném leadni, mert míg az alapórán 3-mas voltam, addig fakton 5-ös vagyok. Tudom, ez fordítva szokott lenni, csak voltak nézeteltéréseink az alapos tanárral.

A másik akadály meg, hogy sajnos a matematika mellé még kell választanom egy természettudományit (fizika-kémia-biosz) VAGY az informatikát. Akiket kérdezgettem a szak iránt, azok az emberek szerint nem kell nagy fizika meg egyéb tantárgy a szakhoz, de főleg informatika. Ez igaz, vagy nem?



2016. jan. 4. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:

A logisztika egy OKJ-s képzés, nem?


Amúgy meg az informatika közép nem nagy szám, nekem a legbutább lány ismerőseim is megcsinálták szabadon választhatónak. Az infó fakt általában az emelt szintre készít fel, programozás van ott, mivel az alap anyagban az nincs benne, de emelt szinten viszont kérik. Szóval a kérdésedre a válasz az, hogy simán meg lehet csinálni az infó közép érettségit fakt nélkül, nem olyan nehéz, de azért készülj rá.

2016. jan. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen szakra mennél pontosan?
2016. jan. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
logisztikát szeretnék tanulni a BME-én. Vagyis nézegettem még a járműmérnököt is, de ahhoz sztem sok fizika kell...és sajna abból alapszinten van meg a 3-mas, 4es....
2016. jan. 4. 20:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Logisztikai mérnökre gondolsz vagy mi?
2016. jan. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha logisztikával szeretnél foglalkozni, akkor végezz el egy gazdasági alapszakot, pl. nemzetközi gazdálkodás, aztán menj logisztikai menedzsment mesterre.
2016. jan. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen, logisztika mérnökre gondolok
2016. jan. 4. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!