Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem lesz kész a diplomadolgoza...

Nem lesz kész a diplomadolgozatom időben. Kérdésem lehet olyat csinálni, hogy csak a diplomadolgozat leadásom hiányzik és ezért csak következő félévben adjam le a diplomadogát és záróvizsgázzak?

Figyelt kérdés
Utolsó félévem az egyetemen. Minden tárgyam elvileg befejezem most. Azt szeretném megtudni, hogy mi a helyzet azzal ha én következő félében tudnám csak leadni a dolgozatom. Kell új aktív félév hozzá? Elfogytak az államilag támogatott féléveim ezért lenne fontos kérdés nekem. TVSZ-ben nem találom.

2022. okt. 10. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem lehetne ezt megcsinálni, mert a diplomamunka elkészítéséhez egy külön tárgy tartozik (aminek nem meglepően "Diplomamunka készítése" a neve, 15 kreditért) és erre csak és kizárólag akkor kaphatsz aláírást, ha leadod a diplomamunkát időben. Tehát ezt a tárgyat jövőre is fel kéne venni, amihez aktív félév kell.

Aztán hogy ez csak nálunk van így vagy mindenhol máshol is azt nem tudom, szóval a saját egyetemeden érdeklődj, vagy legalább írd le hova jársz hátha van itt valaki ugyanonnan.

2022. okt. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A diplomamunkához kreditet rendelnek, ez külön tárgy. Tehát aktív féléves. A minta tantervedből ez kiderül.
2022. okt. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk úgy van, hogy a szakdolgozathoz fel kell venni a diplomamunka szakdolgozat tárgyat. Erre kapunk egy jegyet, aminek semmi köze a diplomamunka végső jegyéhez. Ahhoz, hogy a diplomamunkát leadjuk le kell adni a címbejelentő lapot. Ha valaki ezt leadja, akkor kötelező leadni a diplomamunkát, ha nem, akkor folytathatja azt, amit elkezdett. (A diplomamunka órára pedig megkapja a jegyet, így már abszolvált státuszban is folytathatja a diplomamunkát.
2022. okt. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
SZTE-BTK-s vagyok, nálunk ezek szerint teljesen máshogy van. Nem tartozik a szakdolgozathoz semmilyen tárgy, van Konzultáció 1-2 utolsó évben, de ez magára a konzultációra vonatkozik, talán kredit sem jár érte. Szóval nálunk meg lehet csinálni, mert ha megvan az összes tárgyad, akkor abszolvált státuszt kapsz, és onnantól nincs jogviszonyod, vagyis nekem az a logikus, hogy a féléveid sem fogynak. De ahogy látod, érdemesebb tényleg tanártól, TO-tól megérdeklődni.
2022. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!