Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát lenne érdemes...

Milyen szakmát lenne érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés
Eddig közgazdaságot tanultam/kereskedelmet. Egyáltalán nem jött be. Nem tudom mit kezdjek magammal...20 éves vagyok, most kellene eldöntenem, hogy mit csináljak: tanuljak valami szakmát (olyat ami ráépül a közgázra, vagy inkább teljesen más pl: utazás ügyintéző, TB ügyintéző stb?), vagy menjek dolgozni? De így hova mehetnék? Áááá
2010. szept. 27. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha megteheted, olyat tanulj, ami érdekel, amit szeretsz csinálni. 40-50 évet lehúzni úgy, hogy hánysz attól, amit csinálsz, elég idegörlő.
2010. szept. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
mindenféleképpen tanulj valamit, akár egyetem,fősuli vagy ingyenes okj,ami beszámít a továbbtanulásba.Tanulj nyelveket mert az nagyon kell mostanába.A tb is jó, számviteli ügyintézés ha érdekel,Humánügy stb.Közgázra sok épül, akár legyen az politológia vagy tanulj logisztikát.Azt nézd meg h. melyik munka mit kér és ha találsz olyan melót akkor egyből tudod h. mit tanulj,de akár elvégezhetsz egy koktélsulit,ha a pincérkedés érdekel.még fiatal vagy, szóval sok lehetőséged van még az életben.De vannak diákmunkák(akár irodai is, szóval akár dolgozhatsz is suli mellett)
2010. szept. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazat adok az előttem szólóknak, hogy olyat tanulj, amit szeretsz is csinálni. De ésszel.

Én közgazdasági szakközépbe jártam, s utána pedagógiai pályára mentem, most pedig szeretnék visszatérni a gazdasághoz, mert pedagógusként nem találok munkát.


Én azt javaslom, hogy próbáld egyeztetni a kettőt. tanulj valamilyen okj-t (ami nem időhúzás és még profitálsz is belőle). Jogi asszisztens, pénzügyi-számviteli ügyintéző, tb-munkaügy stb.


Ha jól használod ki az idődet, akkor nyelvet is tudsz tanulni, esetleg nyelvvizsgát szerezni. Utána még ha szeretnél mindig mehetsz egyetemre, de legalább mellette tudsz az okj-s végzettségednek köszönhetően dolgozni és lesz munkatapasztalatod. Így az egyetemet elvégezve nem állsz ott, hogy eddig csak tanultam, szakmai tapasztalatom nincs.


Én, ha még egyszer kezdhetném biztos, hogy csináltam volna az egyetemmel párhuzamosan egy gazdasági okj-t is.

2010. szept. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!