Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha programozni szeretnék, pl...

Ha programozni szeretnék, pl egy szoftverfejlesztő cégnél (akár Crytek, Adobe, Microsoft, EA stbstb), hol érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 02:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mert ha még általánosba jársz, akkor a legegyszerűbb, hogy egy informatikai középiskolában folytatod a tanulmányaid. Azután pedig egyetemen, programozó matematikus vagy mérnök informatikus képzésen. Ezután TALÁN felvesznek :)
2011. júl. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gimnáziumba járok. Szoftverek fejlesztésével akarok dolgozni és nem tudom, hogy majd BME mérnökinfó vagy ELTE programtervező informatikusi szakot válasszam. E kettő között hezitálok. Melyik képzéssel van nagyobb esélyem? Sok mindent olvasni és hallani, már kicsit össze vagyok zavarva.
2011. júl. 31. 12:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Én most a BME mérnök-infón hallgatok, és elég színvonalas az oktatás (bár nem tudom, hogy máshol milyen), csak ajánlani tudom. Szóval ha esetleg a BME-re jössz, akkor ha gondolod tudok segíteni majd.


Amúgy előképzettség (pl C nyelv, alapvető számítástechnikai ismeretek, stb) nélkül nehéz elkezdeni.

2011. júl. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha mérnökinfón tanulok, akkor van esélyem arra, hogy a munkám szoftverfejlesztő legyen? Mert ezt akarom. Hallottam olyat is, hogy az ELTE azért jobb, mert utána könnyebb bármilyen porgrammozási nyelvet megtanulni, míg a BME ilyenre nem készít fel, csak mondjuk a C nyelvben fogsz tudni dolgozni, de abban jól.
2011. júl. 31. 20:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Na ezt már nem tudom. Én nem programozó szeretnék lenni, szóval nem is ezzel törődtem, amikor felvételiztem. Amúgy a C az egy alapnyelv, amit minden infósnak kell tudnia, de abban nem fog dolgozni az ember. Legalább C++, Java, .NET, ilyesmi fog kelleni munkahelyre. Amúgy ha lesz valami más gondod így egyetemmel kapcsolatban, akkor szívesen segítek.
2011. júl. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítségedet!:)
2011. aug. 1. 02:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Legyél először egy jó villamosmérnök, utána programozó. A világ úgy is erre vezet. A szoftverfejlesztés alapvető betegsége, hogy hiányzik a felhasználói szituáció alapos ismerete. Ez azért is lényeges, mert a szoftverek többsége beépített alkalmazás, ipari vezérlés, üzemideje 20 - 30 év. A divatkütyük piaca ugyan reklám okokból jóval ismertebb.
2011. aug. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!