Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez hogy működik pontosan...

Ez hogy működik pontosan egyetemen?

Figyelt kérdés
Volt már nemrég hasonló kérdésem. Szóval tanárin vagyok elsőéves, de mivel rájöttem, hogy az egyik szakom abszolút nem érdekel már így egyetemi szinten és biztosan nem tudnám 5 évig tanulni, ez hétről-hétre egyre jobban bebizonyosodik, ezért jövőre szeretnék majd átmenni alapszakra. Ebben az évben még hivatalosan tanárin leszek, de már elhatároztam, hogy a második félévben ahhoz a szakomhoz nem veszek fel tárgyakat (amúgy kevesebb is lenne). Most ehhez a szakhoz jelenleg 5 tárgyam van, ebből 3 szeminárium, ezekkel értelemszerűen már nem tudok mit csinálni, bejárok, teljesítgetem a dolgokat, valahogy decemberig kihúzom, egyébként jó tanárokat fogtam ki. A másik 2 előadás, megmondom őszintén, év elején bent voltam 2x, azóta nem és állítólag nagy a bukási arány is, majdnem az évfolyam fele meg szokott bukni. Azon gondolkodtam, hogy ha tudom, hogy úgysem szeretném ezt így ilyen formában folytatni (meg amúgy sem előfeltétele semmilyen 2. féléves tárgynak ez a 2 tárgy, de nem is akarok ezzel már foglalkozni), akkor semmi értelme nem lenne magam a vizsgákkal kínozni. Szóval ez ilyenkor hogy megy? Egyszerűen csak nem jelentkezem a Neptunban vizsgaidőszakban az adott tárgyból vizsgára, nem megyek el és kész? És ugye azon kívül, hogy nem kapom meg a kreditet, más hátrányom nem lesz ebből? Mert tényleg nagyon nem érdekel, nem akarom így folytatni, akkor meg minek?

2022. okt. 11. 18:27
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és ha nem jelentkezem vizsgára, akkor nem kapom meg a kreditet vagy automatikusan 1-es?
2022. okt. 11. 18:30
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem lesz hátrányod, mert a szakot leadod és a 2. félévben már alapszakot kezdesz. Figyelni kell a határidőket és a kérvényt a szakváltásra időben be kell adni.
2022. okt. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!