Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyermekpszichológus hogyan...

Gyermekpszichológus hogyan lehetek?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban milyen tantárgyakat érdemes felvenni fakultációnak?

Miből emelt érettségizzek?

Gimi után milyen egyetem, hova érdemes?

Az egyetemen belül bölcsészkar?

És utána?



2022. okt. 13. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Felvi.hu
2022. okt. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A felvételi rendszer most fog változni, úgyhogy ezzel kapcsolatban nehéz jelenleg pontos infót mondani. Nem fogok tippeket adni arra, hogy miből érettségizz (főként a felvételis változások miatt), de angol és biosz órán nem árt figyelni, mert egyedül ezek fognak valóban jól jönni az egyetemen.

Az egyetemek közül sokaknak van ilyen-olyan preferenciája, és egyesek úgyis le fognak pontozni, ha az X egyetemet javasolja az ember... Összességében a magyar egyetemek között nincsenek hatalmas különbségek, mindegyik helyről kikerülhet az ember tök jó szakemberként. A legtöbb helyen a bölcsészkaron van a pszichológia szak, kivéve az ELTE-n, de természetesen mindegyik ugyanazt a végzettséget adja.

Először van ugye a 3 éves alapképzés, ami mindenkinek ugyanaz. Utána jön a 2 éves mesterképzés, ami során van lehetőség fejlődés- és klinikai gyermekpszichológia (esetleg tanácsadás- és iskolapszichológia) specializációt választani. Amúgy mindenki ugyanazt a diplomát kapja (okleveles pszichológus), csak apró betűben oda van írva, hogy melyik specializáció követelményeit teljesítetted. Ezek után már van lehetőséged dolgozni, a doktori felé menni, ha a kutatás érdekel, vagy szakképzésbe menni (tanácsadás vagy klinikum felé, ez 2-4 év), ami után akár pszichoterapeuta is lehet az ember (mármint csak a klinikai szakképzés után). Utóbbi egy marha hosszú út, és nem is "kötelező", csomó módszerspecifikus képzést el lehet végezni a mester után is.

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan privátban, szívesen válaszolok! :)

2022. okt. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Biológia, nyelv, magyar, töri, eddig ezeket az emelteket fogadták el.

A leghasznosabb az emelt biológia és az angol.

2022. okt. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A matekot is elfogadják felvételi tantárgyként.


Én másodéves vagyok alapképzésen és én is gyermekpszichológiára szeretnék majd szakosodni :)

2022. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!