Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Gyászból fakadó alvászarvarkor...

Gyászból fakadó alvászarvarkor, fej -vagy hasfájáskor, másik szülő elvesztésétől való félelemkor kell szakemberhez fordulni? Egyik forrás sorol olyat, hogy mikor kell, de ezek a tünetek még pont nincsenek közte. Akkor ilyenkor kell?

Figyelt kérdés
Több forrásból dolgozom, és azokat mosom éppen össze. Amúgy gyermeki-gyász témakörben olvasok, írok házidolgozatot.

2017. ápr. 29. 17:56
 1/7 A kérdező kommentje:

*a másik szülő elvesztésétől tartásnál szorongásra gondolok.


Ja és amúgy van valami ilyen is, hogy nem feltétlenül kell szakember, mert a közvetlen családi kör tud a leginkább segítségére lenni, viszont, hogyha őrájuk is nagy hatást gyakorol a gyász, akkor pedig a máshol lakó, de közeli rokonok tudhatnak a legjobban segíteni. És néha meg a barátaival is oszt meg dolgokat a gyerek, de az már kicsit egyéb téma, hogy ha azt érzi, hogy az adott családtag esetleg őmiatta hagyta ott őket, mert mondjuk sokszor nem fogadott neki szót, és magát vádolja. De ez már tényleg kicsit másik témakör.

2017. ápr. 29. 18:00
 2/7 A kérdező kommentje:

*lehet, hogy kifelejtődött, nem tudott róla, vagy nem kell menni szakemberhez olyankor még.

(És nem tudom, melyik a 3 közül.)

2017. ápr. 29. 18:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy szakemberhez "kell" fordulni, senki sem kötelezhető arra, hogy pszichológushoz vagy más szakemberhez járjon. Én a helyedben inkább úgy fogalmaznám meg, hogy javasolt, vagy érdemes. Egyébként meg bizonyos szintig valóban tud segíteni a család, a közeli barátok köre, hiszen a társas támogatás nagyon erős hatású lehet. Viszont, ha valakit a tünetei korlátoznak az életvitelében, akkor azt a család kis valószínűséggel oldhatja meg, és olyankor igen, érdemes lehet felkeresni egy gyászterapeutát vagy más, gyász témakörében jártas pszichológus szakembert. Fontos, hogy az általad leírt tünetek valójában milyen mértékűek, és mekkora hatásuk van a személy életére. Lehet úgy félni a másik szülő elvesztésétől, hogy az nem jelent problémát, teljesen normális, ha az ember egy haláleset kapcsán döbben rá, hogy másokat is elveszíthet. Ha az ebből adódó szorongás mértéke már kóros, na akkor jön a szakember. Alvászavar sem mindegy, hogy valódi alvászavar, vagy csak néhány napig nem tud aludni az illető.
2017. ápr. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oh, köszönöm, ment a zöld!
2017. ápr. 29. 18:10
 5/7 anonim válasza:
100%
1 éve nem tudok aludni, és zsibbadnak a kezeim, mert árva lettem. Rádöbbentem, bármikor özvegy lehetek.
2017. máj. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem mellett engedj meg egy kis hitetlenkedést ötös. Szerintem kicsit erősen fogalmaztál, és "csak" alvászavaraid vannak egy éve. Ha egyáltalán nem aludnál, két hét alatt belepusztulnál...
2017. máj. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,mentek a zöldek mindenre
2017. máj. 9. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!