Hol tanuljatok biológiát?

Figyelt kérdés
Ezen belül is a tengerbiológia érdekelne, vagy csak simán az állatok. Melyik egyetemen tanulhatnék ilyet? Milyen szak mik a követelmények?

2022. okt. 14. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát ha tengerbiológia érdekel és mivel viszonylag kevés tenger van Magyarországon ezért körülnéznék külföldön a helyedben.

Viszont azt vegyed figyelembe hogy tengerbiológia eléggé limitálja a munkalehetőségeidet.


Sima biológia meg Pécs vagy Szeged ha vidéken szeretnél és ELTE ha BPn.

Vidéki egyetemeken felvételhez nincs túl nagy követelmény de érdemes bioszból emeltezni, BPn meg valószínűleg bekerüléshez is kell.

2022. okt. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Biológia szak, igazából bármelyik biológia szakot indító egyetem jó lehet. Bioszban az SZTE a legjobb.

Az új követelményeket nem ismerem túlzottan, valószínűleg két természettudományból vagy matekból kell legyen középszintű érettségid.

2022. okt. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a legjobb biosz szak az ÁTE-n van, de oda a legnehezebb a bejutás is, legalább bioszból emelt kell de jól jársz egy másodikkal is. A balatoni kutatóintézetüknek van kapcsolata külföldi tengerbiológiát kutató központokkal is
2022. okt. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ÁTE biosz szak… ennél közelebb nem is lehetsz talán az állatokhoz. Nagyon kevés embert vesznek fel, ebből adódóan magas a ponthatár a többi egyetemhez képest.

ÁTE-n nagyon közvetlenek a tanárok, nagyon jó a hallgatói közösség.

2022. okt. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Aki az ATE-ra jár biológiára tudna róla részletesebben mesélni? Minden érdekelne.
2022. okt. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
kérdezz nyugodtan, szívesen válaszolok:)
2022. okt. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez a link talán segíthet:

[link]

2022. okt. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#5 vagyok


Igazából eddig nagyon bizonytalan voltam a továbbtanulást illetően és a biológia szak csak nemrég jött komolyabban szóba. Nem tudom miért, de úgy érzem, hogy ha ezt szeretném tanulni akkor csak az ATE-n tenném, amennyire utána tudtam nézni, azok alapján nagyon szimpatikus az egyetem és a kar is. Mivel tényleg itt a legmagasabb a ponthatár, és csak kevés embert vesznek fel, ezért nagyon fel kell szívnom magam, hogy reális legyen a bekerülésem és igazából ehhez keresek egy kis motivációt és megerősítést olyanoktól, akik odajárnak.


Talán az első kérdés ami felmerült bennem, ami persze lehet elég hülyén hangzik, hogy milyen emberek választják ezt a szakot? (Itt kicsit személyiségre és hozzáállásra gondolok)

Milyen kilátásai vannak egy itt végzett biológusnak?

Esetleg ha az egyetem kollégiumában élsz vagy ismersz onnan embereket, ott milyenek a körülmények?

Hogy zajlanak a vizsgák és más számonkérések?


De ha esetleg még bármi eszedbe jutna, amit fontosnak látsz elmondani egy elszánt de mégis kicsit elkeseredett biológus palántának, írd meg nyugodtan. :)

2022. okt. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia,

én még csak első éves vagyok, de megpróbálok kemény 6 hét tapasztalattal a hátam mögött válaszolni.


Emberek: 24en vagyunk (7 fiú 17 lány), elég jó közösség szerintem. (Egyelőre) mindenki szimpatikus, már kezdenek kialakulni kisebb baráti társaságok, de persze ez mindig változhat és igazából mind elég jóban vagyunk. Vannak páran, akik már pontosan tudják mik akarnak lenni, nagyon eltökéltek, de azért nem ez az általános. Sokan még csak kb tudják hogy milyen irányba menjenek, és szerintem legalább az egyharmadunknak még fogalma sincs. Persze van még időnk, reméljük hogy jönni fognak lehetőségek és ihletek ha elég nyitottak vagyunk:D. Vannak akik nagyon komolyan veszik, rengeteget tanulnak minden kis zh-ra, de ez nem mindig arányos azzal hogy mennyire sikerül jól, szerintem fontos az elég alvás és kikapcsolódás is. Olyanok is vannak páran akik a zh-k nagy részére magasról tesznek, mert annyira nem motiváltak, vagy nem érdekli őket a tantárgy, közülük vannak akik még is buknak a legtöbbön, vagy épphogy átmennek. Valószínűleg elég sokan ki fognak hullani, a jelenlegi másodévesek 11en maradtak a 25 felvettből. Ők főleg nem (csak) kibuknak, hanem rájönnek hogy ők mégsem ezt akarják, többen átmentek állatorvosira mert az volt az igazi álmuk (újrafelvételiztek, mert simán átmenni nem lehet). Azt mondják hogy a 3. félév a leggyilkosabb, ha azon túlvagy, akkor kis túlzással megvan a diploma, utána már nem esnek ki emberek. De az első is elég kemény, ez a kettő a legnagyobb vízválasztó.


Kilátások: jó kérdés, még várom hogy megismerkedjek pár lehetőséggel:D a többség megy mesterre, akár itt, akár máshol, majd kutatók lesznek, de biztosan sok más opció is van.


Kollégium: nem vagyok koleszos, nem is jártam még bent, de azok alapján amit hallok, jó a közösség. Kb 8an kolisok az évfolyamról, nekik szoros a kapcsolatuk mert hát ugyebár együtt élnek. Sok koleszos buli van, ahova bárki mehet az egyetemről, népszerűek szoktak lenni (igazából az a nagy szám hogy én még egyszer sem voltam ott hehe). Két-három fős szobák vannak, szeretni szokták mert egész kulturált és azt mondják hogy olcsónak számít. Vannak bent állatok (kutya, macska, nyúl, bármilyen terráriumos állat stb), mert hát ide főleg állatbarátok jönnek és meg van engedve hogy a kisállatukat hozhassák, de jelentkezéskor lehet kérni hogy állat nélküli szobába rakjanak. Budapestiként nem jut be az ember, az agglomerációsok sem igazán, idén csak azokat vették fel akiknek tényleg necces lenne minden nap bejárni, sajnos nem olyan sok a férőhely.


számonkérések: vizsgám még ugyebár nem volt, zh-k viszont annál inkább. A legtöbb eddig "röpdoga" szerű volt, be vannak jelentve de rövid óra elejiek. Van két olyan tárgy (növényrendszertan és növényszervezettan) amiből minden héten írunk, sajnos főleg a rendszertanra való tanulás sok időt elvesz, de teljesíthető, minden gyakorlati tárgyból 60-tól engednek át. Novemberben pár tantárgyból már lesz nagyobb zh-nk is. A gyakorlati jegyek ezekből + beadandó házikból épülnek fel. Előadásokon nincs évközben számonkérés, hanem majd vizsga lesz, valahol írásbeli, de legtöbb tárgyból szóbeli. Matekból és kémiából 50%-tól megy át az ember, a többiből itt is 60.

A tanárok rendesek, a legtöbbjük jól tanít és nagyon segítőkész, de elvárják hogy te is mindent időre megcsinálj és ne lógj ki a kötelességeid elől. 2 vagy 3 kivétellel mindegyiküket tegezzük, jól el lehet velük beszélgetni és tényleg nyugodtan fordulhatunk hozzájuk. Sőt, még ofőnk is van, aki magától nem igazán foglalkozik velünk:D (nem tanít minket idén), de ha valami problémánk van amit nem szeretnénk a tanárnak mondani, akkor ő szívesen segít és így névtelenül tudunk szólni ha valami gond van.


nagyjából ennyi, de kérdezz még nyugodtan

2022. okt. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ! Nagyon sok sikert kívánok a további tanulmányaidhoz!
2022. okt. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!