Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az oktatás az állatorvo...

Milyen az oktatás az állatorvostudományi egyetemen?

Figyelt kérdés
A biosz szak érdekelne leginkább. Milyen órák vannak, milyen lehetőségeim lennének miután elvégeztem a szakot, stb.

2022. okt. 16. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
szia, én ott vagyok elsőéves, tehát még csak másfél hónap tapasztalatom van, de kérdezz nyugodtan:)
2022. okt. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nos most egy rant következik. Először is azt szeretném ajánlani, hogy menj az ELTÉre, mert a biosz megszűnik, jövőre kutató zoológia lesz, angol nyelven.

Az oktatással szörnyű tapasztalataink vannak a tankörtársaimmal együtt. Az állatorvosisokra van tervezve minden, ránk nem gondolnak sem az órarendkészítéskor, sem a teremválasztáskor, sem a tárgyak eloszlatásakor a félévek között (3. félévben 40 órát kellett bent lenni hetente összesen, most kb. 10et), a bulik szervezésekor pedig aztán végképp. Ezért kialakult egyfajta ellenszenv köztünk és az állatorvosisok között.

Az oktatásra visszatérve, nincsen jól megcsinálva a tanterv, többször tanultuk ugyanazokat biokémia és genetika területeken, de pl. neurológia és etológia nincs. A biomatek és statisztika nemcsak felesleges, de nagyon megterhelő, a statisztika/programozás tanárok pedig a legrosszabb oktatók akikkel valaha találkoztam. 2 félév növényrendszertan és 2 zootaxonómia van, szerintem zoológián minimum a zootax megmarad, és ezek teljes egészében feleslegesek, abból állnak, hogy heti 50 (nem költői túlzás) fajt meg kell tanulni felismerni, plusz latin név és besorolások latinul és magyarul. Tapasztalatom szerint kb. 2 hét alatt megy ki az egész a fejedből úgy, ahogy van. A nyílt napon beetették a zoológiásokat, hogy majd milyen jó gyakorlatok lesznek - a "gyakorlati órák" ugyanúgy ppt vetítésből állnak, max körbeadnak néhány tobozt.

Nem jártam könnyű gimibe, de ez a szak tönkretesz lelkileg, ha jót akarsz magadnak, menj az ELTÉre.

2023. márc. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorú vagyok, hogy ezt írtad, figyeltem ezt a kérdést, mert egészen őszig nekem is az itteni biológia volt a cél. Nem is értettem emiatt ezt az új szakot, vagyis azt, hogy emiatt a biológiát nem is indítják, számomra ez nem volt teljesen egyértelmű és szerintem nem is kommunikálták le megfelelően. Eléggé elkeseredtem, amikor rájöttem, hogy amit eddig nagynehezen kinéztem magamnak arra nem is jelentkezhetek. Neked további sok sikert és kitartást kívánok!
2023. márc. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is ez volt az elsőszámú célom, sajnálom, hogy így alakult. Vannak ismerőseim az ELTÉn, ők szeretik, szóval hátha mégiscsak az a jobb. Az egyik csoporttársam pedig a szegedire megy át, tudom ez nem mindenkinek megoldható, de az is egy jó opció lehet. Sok sikert!
2023. márc. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!