Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik az ertekesebb mester? ...

Melyik az ertekesebb mester? 1. Corvinus: banki és biztosítási matematika 2. Wien Wirtschaftuniversitat, Corvinus: Penzugy double degree

Figyelt kérdés
Lehet rossz kerdesnek tunik, de melyik mestert választanatok, melyik lehet ertekesebb a munkaeropiacon szerintetek?

2022. szept. 30. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más liga a kettő.


Az biztmat szakkal aktuárius, egy kis otthoni rátanulással pedig data scientist lehetsz. Dolgozhatsz banknál, biztosítónál, befektetési bankoknál. Lehetsz vele quant(itative analyst). Dolgozhatsz AI projekteken rengeteg helyen, az IT fizetések felső kétharmadáért. Ezt akkor válaszd, ha szereted a statisztikát, adatvizualizációt, és szeretsz programozni. Verseny alig van, a legjobb cégek térden állva könyörögnek, hogy menj hozzájuk.


A másikkal meg pénzügyes lehetsz. Dolgozhatsz pénzügyön, kontrollingen, treasury-n, befektetéseken, M&A-n, stratégián stb. stb. Nagyon nagy a könyöklés és a verseny. Viszont nem kell hozzá programozni, sem túl sok matek vagy statisztika. Excelben kell számokat összeadni, meg azokat gusztusos PPT-ken előadni. “Menedzserkedni”.


Te döntsd el melyik életet szeretnéd élni. Én csináltam ez utóbbit másfél évtizeden keresztül, utána váltottam data science-re. Ez utóbbi sokkal jobban fekszik nekem, de nem mindenkinek. Az is fontos, hogy szeresd, amit csinálsz.

2022. szept. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Munkaerőpiacon az az értékes, ha magas szinten érted és tudod alkalmazni a statisztikát/matematikát, képes vagy adatokat feldolgozni (vmi programnyelv segítségével) és alkalmazni az adatokra a statisztikai vizsgálatokat majd az eredményeket vizualizálni.


Az hogy melyik egyetemről van papírod az teljesen mindegy ha amúgy nem értesz semmihez excelen meg alapvető számításokon kívül. Nem tudom milyen tantárgyakat oktatnak de én arra az egyetemre mennék, ahol több a statisztikával, adatelemzéssel és esetleg programozással foglalkozó tárgy. Ha meg van a kellő tudásod ezekből a kulcsfontosságú területekből, utána rengeteg céghez el tudsz helyezkedni, függetlenül attól hogy X vagy Y egyetemen szereztél diplomát.

2022. okt. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!