Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE TTK fizika vagy BME TTK...

ELTE TTK fizika vagy BME TTK fizika?

Figyelt kérdés
Tudom hogy van egy hasonló kérdés de az több mint 12 éve volt és azóta sokban változhattak a tantervek, tanárok. Jövőre szeretnék/fogok felvételizni és nem tudom hogy melyik a jobb választás. Hallottam pletykákat hogy az elte rosszabb de konkrét összehasonlítást nem olvastam. Leginkább a modernfizika érdekel azon belül a kvantumfizika, de ha el kéne helyeznem magamat mondjuk 10 év múlva akkor valamilyen fejlesztőmérnöknek tudnám elképzelni magam. Melyiket ajánljátok?

2022. okt. 16. 16:51
A kérdező szavazást indított:
BME TTK fizika
ELTE TTK fizika
15 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
80%

Ha fejlesztőmérnökként képzelnéd el magad, akkor a BME-t ajánlanám, a VIK-en például foglalkoznak a kvantumkommunikáció gyakorlati vonatkozásaival is.


Az ELTE-n is nagyon jó a fizikusképzés, de ott inkább elméleti, ha a "kézzelfoghatóbb", mérnöki területekhez közelebbi fizika érdekel, akkor szerintem a BME-vel jobban jársz. Ez persze nem jelenti azt, hogy az ELTE-n végezve ne foglalkozhatnál gyakorlati témákkal, de a BME-n, mint műszaki egyetemen több lehetőséged van, hogy kipróbáld a praktikusabb alkalmazásokat.

2022. okt. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!