Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen hány napot kell...

Egyetemen hány napot kell tölteni hetente a nappalisoknak?

Figyelt kérdés

Hétfőtől péntekig? Lehet rövidebb időbe zsúfolni a tárgyakat, hogy már szerdán vagy csütörtökön haza lehessen utazni?

Gazdasági szakon. Jövőre lenne a jelentkezés.



2022. okt. 20. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Az attól függ, hogy mely tárgyakat hirdetnek meg és milyen időpontban. Meg persze attól, hogy ezek közül melyiket veszed fel. Te döntesz.
2022. okt. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
egyetemtől függ.... És hogy milyen / hány kreditet kell felvenned, és hogy azoknak az óráknak mi az időpontja....
2022. okt. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Ez leginkább azon múlik, hogy milyen a mintatanterv és mennyire követed, de szerencsén is múlik. Pl nekem még sosem volt péntekem órám (mintatanterv szerint haladok), de az eggyel alattam lévő évfolyamnak igen. Illetve az utolsó félévem elég laza lesz, akár egy napra is be lehetne zsúfolni, de nem lesz 5 kurzusom, szóval max 4 nap kell majd bemennem legrosszabb esetben.
2022. okt. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért lettek lepontozva az előző válaszolók. Jó esetben igen, haza lehet menni csütörtökön, akár szerdán is. Rosszabb esetben nem. Ez sok dologtól függ, és nem nagyon lehet előre kiszámítani. Ennél pontosabban egyszerűen lehetetlen válaszolni.
2022. okt. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagy általánossákban nem tudod a tárgyakat összezsúfolni, sokszor örülsz annak is ha fel tudsz minden tárgyat venni. Sok helyen a péntek szabad szokott lenni, de közel sem mindenhol.

Nekem az 5 évem során volt, hogy pénteken is volt órám, de volt olyan is hogy úgy jöttek össze a tárgyaim, hogy csütörtök délelőtt már végeztem.

2022. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szakfüggő, azon belül attól függ, hogy hány/milyen kurzust veszel fel, azok mikor vannak, és be is jársz-e rájuk. Nekem volt olyan félévem, amikor csak hétfőtől szerdáig voltam bent 8-8-ig, meg olyan is, amikor minden nap bent voltam legalább 4 órát.
2022. okt. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Össze lehet őket zsúfolni, de nem mindig jön össze. Én más területen tanulok, de volt olyan félévem, hogy kedden, szerdán és péntek délelőtt voltak óráim, aztán olyan is, hogy hétfőtől péntekig végig. Az előadások fix időpontban vannak, de nekem eddig csak olyan előadást tettek péntekre, amire nem volt kötelező bejárni. Gyakorlatból általában több időpont van egy tárgyhoz, ott viszont volt, amiből volt pénteki időpont, és mivel korlátolt a létszám, valakinek sajnos akkor is volt órája.
2022. okt. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs erre minimum, ami viszont fontos, hogy a gyakorlatokat, meg az olyan előadásokat, ahol monitorozzák a jelenlétet, azokra tényleg muszáj bejárni.


Nekem például volt olyan félévem, amikor a hétfő délelőttök, a szerdák és a péntekek szabadok voltak, volt olyan félévem is, amikor a csütörtökök voltak csak szabadok és a mostani félévben meg a keddek és a csütörtökök szabadok

2022. okt. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!