Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen tanulhatok programozni?

Egyetemen tanulhatok programozni?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős, és sosem tanultunk programozást info órán.

Gazdmenre szeretnék menni Corvinusra vagy ELTE-re.

Nincs igazán rálátásom, hogyan működik ez az egész, de megfordult a fejemben, hogy vajon fel lehet-e venni programozás alapjait közgázon.



2022. okt. 25. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én info szakra jártam, és ott se tanítottak igazán jól programozni.

Többet tanultam YT videókból (pl. ez: https://www.youtube.com/playlist?list=PL1WwhU4dv6tG8C8aGca5I.. mint amit az egyetemen elmondtak, a gyakorlatiasságról már nem is beszélve!

2022. okt. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


Bocs, rossz linket tettem be szerintem :) Késő van már.

2022. okt. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Hivatalosan igen egyébként meg szakmabeliként úgy gondolom, hogy ezt lehetetlen tanórai keretek között megtanulni. Persze, iránymutatást adnak meg van valami tanterv, ami viszonylag jól végigvezet az alapokon, de egyébként meg gyakorlás és sok-sok önálló keresés.


Én mérnökinformatikusnak tanultam, a programozós tárgyaimra mindig tanórákon kívül készültem, szinte teljesen önállóan, videókból, online anyagokból. Később, mikor már komolyabb dolgokat tanultunk (neurális hálók, tanulóalgoritmusok), minden tárgyhoz csak online kurzus volt, amihez hozzácsatolták az egyetemi e-mail fiókot, mert belátták, hogy másnak nincs sok értelme.

2022. okt. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Én mérnökinformatikusnak tanultam, a programozós tárgyaimra mindig tanórákon kívül készültem..."


Miért van olyan egyetemi képzés, ahol a tanórákon kell készülni és gyakorolni? Például parciális differenciálegyenleteket úgy tanulsz meg megoldani, hogy egyetemi gyakorlaton leadják az anyagot egyszer és te soha többé rá sem nézel otthon de megoldod őket? xD


Nyilván leadják az anyagot egyetemen és otthon kell gyakorolnod de ez szerintem minden területen így van... én még olyan JÓ szakemberről nem hallottam aki bement melegedni az egyetemre, nem tanult semmit és profi lett (legyen az szó infó vagy más területről...)

2022. okt. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4

Vannak olyan tárgyak, amiket jól magyaráznak és elég az egyetemi anyag elsajátítani. A programozás nem az. Nem vizsgára készülve és nem az egyetemen leadott anyagból tanulja meg az ember. Nem olyan, mint pl egy orvosi, ahol megtanulsz műteni és tudsz dolgozni azzal a tudással. Mit nem lehet ezen érteni.?

2022. okt. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ki beszélt az egyetem létjogosultságáról egyébként? Nem elégséges feltétel. Hogy szükséges-e, azt nem te döntöd el, hanem aki alkalmaz.
2022. okt. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

"Nem vizsgára készülve és nem az egyetemen leadott anyagból tanulja meg az ember"


-Attól, hogy neked nem sikerült elsajátítani az egyetemi tananyagot és youtube videók nézegetésére kényszerültél és több gyakorlásra, mint egy átlagos képességű egyetemista ez egyáltalán nem általános jelenség minden hallgatónál. Aki végigcsúszkálja kettessel utóvizsgákon az egyetemet az ne várjon csodát, valóban csak a diplomára nem fogják alkalmazni, de aki megérti mélyen az algoritmusok működését, átlátja a design patternek lényegét, SOLID elveket és ezt implementálja a gyakorlatban továbbá ezen tudás felhasználásával csinál TDK-t, szakdogát, beadandóknál törekszik a clean codera, esetleg kutatócsoport munkájába becsatlakozik annak nincs semmi szüksége mindenféle összehányt youtube videókat nézegetnie.



"pl egy orvosi, ahol megtanulsz műteni és tudsz dolgozni azzal a tudással"


-Nem, az orvosok sem úgy kezdenek el dolgozni, hogy 1x elmondja a professzor hogy működik az agysebészet majd másnap elmennek élet-halál kérdésű műtéteket végezni. Nekik is ugyanúgy gyakorolni kell (akárcsak az informatikusoknak) jó sokat mielőtt éles műtéteket végeznek.

2022. okt. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon unszimpatikus vagy, de ezzel biztos nem én vagyok az első, aki szembesít. Sajnos vannak ilyen emberek a tech világában, a soft skillek teljes hiánya világít a sötétben. Általános dolog videókból tanulni, neten keresgélni, otthon gyakorolni. Állítom, hogy enélkül nem lehet valaki jó szakember, mert az egyetem ezeket nem adja meg. A magyar egyetemek meg pláne nem, régmúlt tananyagok, soha a piaci életben meg nem fordult tanárokkal.


A hülye parasztok között meg általános dolog lenézni a másikat ezekért az alternatív tanulási formákért, nem csak IT-ban, de itt különösen, rengeteg bunkó ember van a pályán, csak azért, mert hiány van és elfogadják, hogy valakit muszáj alkalmazni, de ha lenne választék, ti repülnétek először, mert nem lehet melletetek meglenni.

2022. okt. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Jajaj, most mi lesz, sírva fakadsz?
2022. okt. 27. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!