Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Választhatom ötödik érettségi...

Kisdork1 kérdése:

Választhatom ötödik érettségi tantárgynak a hittant, ha a Corvinusra szeretnék menni?

Figyelt kérdés
A tanulmányi pontokba ugyebár az öt érettségi eredmény átlaga is beleszámít. Valamelyik egyetemeken megszabják, hogy mit választhatunk ötödik tantárgynak, ha pedig az általunk választott tantárgy nem esik bele ebbe a felsorolásba, akkor azért nem kapunk pontot, legalábbis én így értelmeztem. A Corvinusnál hogy van ez? Lehet én vagyok a hülye, de az egyetem oldalán nem találok erről információt és igazság szerint bele is kavarodtam már egy picit az egészbe. 2024-ben fogok egyetemre menni tehát az új rendszerbe tartozok. Valaki tudna segíteni?

2022. okt. 29. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Az új rendszerről még nem lehet tudni semmit.
2022. okt. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amit itt jelenleg lehet látni, megoldható a dolog azzal, hogy emelt matekot teszel, és történelemből középszintet (amit úgyis kötelező). Ha ez nem fog változni, akkor igen, lehet a választott tárgyad a hittan.

[link]

2022. okt. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. okt. 30. 07:35
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Erre legbitosabban majd a 2023. decemberében megjelenő felvételi tájékoztató alapján lehet válaszolni. Addig még sok víz fog lefolyni a Dunán.
2022. okt. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!