Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Munka mellett másik megyéből...

Munka mellett másik megyéből levelezőn ELTE mesterképzés mennyire megoldható?

Figyelt kérdés
Vagy könnyebb lenne ha Pestre költöznék? Azt hogy ne kezdjek majd el dolgozni nem tehetem meg, de mindenképpen el akarom végezni a mesterképzést.

2022. okt. 31. 00:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Másik megye mit jelent? Nem mindegy honnan járnál. Pestre elég sok elővárosi vonat jár. Könnyű megoldani az utazást. Viszont ha Lentiből, Békéscsabán vagy Mátészalkáról szeretnéd csinálni az azért elég húzós lenne. Én 100kmről csinálom a levelezőt. Nem azt mondom hogy kényelmes, de nem is vészes.
2022. okt. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Konkrétan Miskolcról járnék be.
2022. okt. 31. 08:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miskolci Egyetemen nincs olyan mester szak amit te szeretnél csinálni?

Mondjuk Bp-Miskolc közlekedés elég jó megolott. Neked kell tudnod hogy mennyi időd van, mekkora elfoglaltsággal jár a suli. Van ahol szinte be se kell járni. Máshol meg minden péntek, szombat oktatás estig.

2022. okt. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Fizikus mesterképzésre szeretnék menni, de az nincsen itt az egyetemen sajnos.

Köszönöm a válaszokat!

2022. okt. 31. 08:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Lentiből járok Pestre. Elég húzós
2022. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megoldható, ha a munlahelyed engedi, hogy péntekenként ne dolgozz. Feltéve, ha pénteken van az oktatás. Nekünk ELTE-n pénteken egesz nap volt, reggeltől. Igaz, más szakon.

A távolság szerintem nem gond, ha van reggel járat, ami odaér. Vagy előző este odamész, intézel szállást.

Szombaton is van oktatás? Tehát a szállást is meg kell oldani.

Nem rossz gondolat az odaköltözés sem, ha tudsz fizetni albérletet, ami nem olcsó.

2022. nov. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én emiatt nem költöznék fel Pestre. :) Miskolcról valóban elég jó a közlekedés, ráadásul diákbérlettel egész baráti útiköltség is. Én összesen 6 órát utazok Pestre oda-vissza, tudok tanulni, aludni az út alatt. Ha esetleg a munkában gátolna, netán ütközne a kettő, szerintem az ELTE-n nagyon rugalmasak; engem az egyik gyakorlatról is elengednek egy órával hamarabb, hogy elérjem az utolsó járatomat. :)
2022. nov. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2022. nov. 2. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!