Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megoldható hogy az egyetem...

Megoldható hogy az egyetem "főiskolai" részét az UCL-en a mesterképzését meg oxford-ban végezzem?

Figyelt kérdés
Ugye van ez a bolognai rendszer hogy az első 3 év az gyakorlatilag főiskola...lehet úgy hogy azt a részt elvégzem a londoni egyetemen majd a két év mesterképzés Oxforban(közgazdaságtan szakon)?Azért szeretném íyxg mert oké,a londoni egyetem is benne van a világ 5 legjobb egyetemében de az Oxfordot viszont mindenhol ismerik szóval ha külföldre is mennék ott is jól mutatna..
2011. jún. 25. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az UCL fősikolai részét sikeres teljesíted kitűnőre, akkor lehet esélyed, de Oxfordba sokszor még a kitűnő is kevés, mert kell kitüntetések, közösségért érdemrend meg hasonlók. Tavaly 1750 jelentkezőből cca. 100 embert vettek fel.
2011. jún. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg hogy a londoni közgáz MSC-nek mik a bemeneti feltételei. Elfogadják-e az UCL-es BSC-t, stb. Ha elfogadják, akkor lehet (persze nem nyersz felvételt a két szép szemedért, tudni kell rendesen, de ezt gondolom tudod)
2011. jún. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na azert irok mivel itt ugy latom nehany dologrol bizony fogalma sincsen sok embernek.


1. Anglia nincs benne a Bologna rendszerben. A BSc az 3+1 ev (az utolso ugynevezett Honour ev nem kotelezo de elvart mindenhol) es az MSc tobbnyire 1 ev. Tehat 4+1 ev a legvaloszinubb variacio.


2. Kozgazdasagtanban a legjobb egyetem messze az LSE es a Cambrigde. Majd a UCL es a Warwick aztan az Oxford.


3. A ranglistak melyek a UCL-t a top 5 be rangsoroljak elegge kerdesesek (pl QS ranking melyet te referencia alapon veszed), ugyanugy ahogy az osszes tobbi rangsor is (pl ARWU, Times). Tehat ez alapjan vagy csak presztizs alapjan egyetemet valasztani okatlansag. Tudod, oda jarj ami neked szemely szerint tetszik es meg is tudod indokolni.


4. Kozgaz szakra a UCL-re nehezebb bekerulni mint az Oxfordra (BSc-re, MSc-nel forditott a helyzet).


5. Ha UCL egy 65-70 koruli atlaggal vegzel akkor mar eleg jo eselyed van hogy bekerulj az Oxford MSc-re ha nehany targybol kitunsz, eros ajanlo leveleket tudsz szerezni, es meggyozo motivacios levelet tudsz irni.


6. A BSc Magyarorszagon talan a foiskola ekvivalense (ebbe se vagyok biztos), Angliaban semmi keppen sem. Angliaban sokkal jobb szamit az hogy melyik egyetemen vegzel mivel a volt foiskolakat mara mind egyetemme avanzsaltak 1992ben.


7. A jobb angol egyetemek kozott eleg nagy az atjaras, tehat ha az egyikbe bekerulsz es jol elvegzed, eleg konnyu valtani. A jobb angol egyetemek (a teljesseg igenye nelkul): Bristol, Oxbridge, UCL, ICL, KCL, LSE, Warwick, Durham, SOAS, Edinburgh (Skocia), St Andrews (Skocia), Aberystwyth (Wales)...


8. Sok szerencset!

2011. jún. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Catlakoznek az elottem szolohoz: az UCL ugyan pl. a QS listan (ami ketsegkivul az egyik legelismertebb lista, teny, az US News is ezt a listat veszi at) a top 5-ben szerepel, de epeszu ember ezt el nem hiszi. A BA-t Cambridge-ben vegeztem el, buszkeseggel tolt el, hogy tavaly az elso helyre kerult a QS listan, leszoritva a tronrol a masik egyetemet aminek a "padjait" a mai napig koptatom, de nem gondolom, hogy jobb lenne mint jelen intezmenyem. De eben van racio, de hogy a UCL jobb lenne mint az MIT, a CalTech, Chicago, Princeton, Columbia vagy Penn, az nevetseges. Ez nem csak preztizs kerdese, a penze sincs meg hozza, marpedig kutatasoknal az baromi fontos (megha nem is az egyeduli faktor, persze, lasd pl. a marha gazdag, de sehol sem levo Notre Dame-t). Az ARWU a top 30-ba teszi a UCL-t, pusztan a tudomanyos teljesitmeny alapjan, es ez hihetonek tunik. A top 5 nem.


A UCL ismertsegerol meg annyit, hogy az Angliaval szomszedos Franciaorszagban azt hiszik a UCL roviditesrol, hogy az Universite Catholique Louvain...nc.


Az elozo hozzaszolo emlitete, hogz a UK nincs benne a bolognai rendszerben> ez teljesen igaz, de ez az emlitettek szerint az atjarhatosagot nem befolyasolja.


Az eredeti kerdesben nem latom, hol lenne emlitve a kozgaz..amiben Oxford es a Said valoban nem a legerosebb, mesterkepzesre inkabb Cambridge es a Judge BS. Barmi masra alapvetoen Cambridge es Oxford, bar az LSE nagyon eros, ha mar kozgazt emlegetunk, es persze szamos elismert egyetem van Nagy Britanniaban. Ettol meg persze teny, vilagszinten top 10 egyetem csak ketto akad, Oxford es Cambridge. Zarasul meg annyit, hogy a BA valoban 3, max. 4 eves (engin. eseteben pl tudom, hogy Cambridge-ben 4), az MA, ami Cambridges Oxford eseteben jellemzoen az MPhil es tarsai (M.A.-t mi BA-sok kapunk a diploma utan par evvel, automatikusan, ez csak cim, titulus, elentetben mas egyetemekkel, ahol valoban diploma es fokozat) 1 evesek, Oxfordban neha 2, Cambridge-ben nagyon ritkan annyi.


Mindenesetre sok szerencset; tapasztalatom szerint Oxbridge eseteben BA-ra bekerulni az ultrabrutalis, mesterkepzesre sokkal konyebb (ami meg veletlenul se jelenti, hogy konnyu lenne, mert rohadt nehez, csak a BA-hoz kepest konnyebb), aztan ahogy hallom PhD ugyantcsak brutal, foleg osztondijat kapni ra, neha joszerivel csak a felvetteknek csak par szazaleka kap penzt.

2011. júl. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!