Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy elég erős általános...

Egy elég erős általános iskolából hármas átlaggal hova vesznek fel?

Figyelt kérdés

Több technikum is tetszik, viszont ez kérdéses az átlagom miatt.

Sima gimnázium is szóba jöhet, viszont nincs kedvem még 4 évig ugyan azt tanulni, mint általánosban is.

Az lenne a kérdésem, hogy téged, vagy rokonodat/ismerősödet milyen átlaggal vettél fel technikumba?



2022. nov. 6. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Nem baj fiam, ha Chad vagy, még sokra viheted.
2022. nov. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Gimnázium és szakközép szóba sem jöhet. Szakképzésbe fognak felvenni.
2022. nov. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy teljesen mindegy hogy erős vagy gyenge suliba jársz, a pontjaidat fogják csak nézni, ahhoz hogy jobb gimikbe/szakközépekbe kerülj nagyon jó felvételit kell írj de hajrá
2022. nov. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%

általános átlag hármas elég gyenge értelmi képességekre utal


semmi tanulással kitűnő voltam régen

2022. nov. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Gymnospermatophyta válasza:
100%

4:

Mindenki más. Jó neked:D Nem tartom magam hülyének (126-os IQ-t mértek anno), mégis legtöbbször nekem is 3-as átlagom volt általánosban. Lehet közrejátszott a légkör is, amiben éltem. (mind az iskolában, mind pedig otthon) Ugyanakkor szakközépben is ekörül mozogtam, sőt az ELTE-n is. (persze oda ahhoz, hogy felvegyenek 5-ös érettségiket írtam a választott tárgyaknál, de az nem számít iskolának ugye:D) Biztosan ment volna jobban úgy kb. minden szerintem, ha jobban nekifekszek. Legalábbis most ezt gondolom. Na tehát attól, hogy valaki közepes átlaggal bír, még lehet értelmes. :) És nem jelenti azt, hogy nincsenek meg a képességei, hogy jobb legyen.

2022. nov. 7. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az 5-ös válaszolóval egyet kell hogy értsek. Alapjáraton én sem tartom magam hülyének, csak máshoz értek jobban. Nagyon szeretek olvasni, fényképezni, rajzolni, sportolni, érdekel a töri, irodalom is, már ha a suliról szól a téma. Na a matek, az sosem ment ötösre. :D

Négyesnek meg gratula a stréber fejéhez, nem mindenkinek van ám olyan... Te a szerencsés kategória vagy, de más nem föltétlenül ilyen típus.

Akit nem említettem, nekik is köszönöm a gyors válaszát!

2022. nov. 7. 08:02
 7/14 anonim ***** válasza:

Sajnos az iskola erőssége nem nagyon számít sehol sem, tehát csak azt nézik, hogy milyen jegyeid vannak. Persze, az sem mindegy mennyire vagy 3-as, mert a 3,49 is hármasnak számít, pont úgy, ahogy a 2,51-es átlag.

Illetve sok iskolánál fele-fele arányban nézik az központi felvételit, valamint a jegyeket.


Tehát nem egyszerű konkrétan válaszolni a kérdésedre, de szívesen segítünk!:)

2022. nov. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Merrefelé keresel iskolát?
2022. nov. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8-as válaszolónak üzenem: szegeden a Krúdy Gyula az, ami szimpatikus nekem. Azon belül is a turizmus vendéglátás- vagy a kereskedő és webáruházi technikus. Nagyon szeretném ha ide felvennének a technikumba :)
2022. nov. 10. 17:28
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szegedi SZC Krúdy

Előző tanév beiskolázási adatai:

[link]

kereskedő és webáruházi technikus: jelentekzők száma: 95

A felvettek között a legalacsonyabb rangsorszám: 95


turizmus-vendéglátás ágazat; turisztikai technikus jelentekzők száma: 75

A felvettek között a legalacsonyabb rangsorszám: 75


Itt pedig meg tudod nézni, hogy milyen pontszámmal került be az utolsó felvett tanuló.


Gyakorlatilag minden jelentkezőt felvettek, tavaly a Krúdyba erre a két szakra. (Kivéve, akik előrébb rangsorolt suliba nyertek felvételt.) Szóval jó esélyeid vannak a bekerülésre.

2022. nov. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!