Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyenge általánosból iskolából...

Gyenge általánosból iskolából erős gimibe menni jó ötlet?

Figyelt kérdés

Elég gyenge általánosba járok (ott kitünő vagyok), és egy erős gimibe szeretnék tovább tanulni.De félek,hogy nem tudom tartani a szintet! Akik a sulinkból ebbe a gimibe mentek mind átmentek egy könnyebbe,mert nagyon nehéz volt.A szüleim azt akarják,hogy én is a könnyebe menjek.

És már én is kezdek hajlani a könnyebb felé mert mindenki csak mondja,hogy rossz lesz nekem,nem tudom tartani a szintet,túl erős stb.

Amúgy a Tömörkénybe szeretnék de már bizonytalan vagyok.

Szerintetek jó ötlet lenne?



2015. szept. 20. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mik a továbbtanulási terveid.
2015. szept. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszön9m a gyors választ,magyar vagy történelem szakra szeretnék továbbtanulni.
2015. szept. 20. 11:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha van akaratod, akkor meg tudod csinálni. Én is egy gyenge általánosból jöttem anno egy jó hírnevű gimibe, és mégis a legjobbak között vagyok az osztályban. Bár tény, hogy az első évem nehéz volt, de aztán belerázódtam. Én csak azért bírtam ki eddig a gimit, mert vannak céljaim, mondjuk az én fejemben egyszer sem fordult meg komolyan a váltás ötlete. Annyit elmondanék, hogy ha egy erős gimibe mész tanulni, és jó jegyeket akarsz, akkor sokat kellesz tanulnod és nem lesz szabadidőd. Csak akkor menjél, ha tanulni akarsz, nem pedig a suli hírneve miatt.

18/L

2015. szept. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem egészen így értettem, hanem, hogy egyetemre szeretnél tovább menni? Mert ha igen, akkor érdemes egy húzósabb gimibe menni - de ha nem akarsz továbbtanulni, akkor jó egy gyengébb is.

Mindenesetre ha az erősebbet választod, akkor fel kell készülnöd a kudarcokra és fel kell kötnöd a "nadrágot". Én is erősebb gimit választottam anno - de én végül nem tanultam tovább. Ennek ellenére nem bántam meg - erős alapot adott tudásban :-)

2015. szept. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,egyetemre/fösulira szertnék majd menni.
2015. szept. 20. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!