Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sajnos az emelt angol erettseg...

Sajnos az emelt angol erettsegim 62% os lett megeri elmenni szobelizni vagy inkabb majusban nemtudom merre menjek tovabb esetleg tanácsok mire érdemes a matekos szakokat kerulnem?

Figyelt kérdés

Informatika kozep 75%

Angol kozep 91%

Tortenelembol emelteznek es 76% a cel

Magyar matek közep

Matekbol orulon ha 60% ot elérek

Magyarbol reménykedek a 80 ban

A vitt jegyeim 4/5 kiveve a matek az 3


2022. nov. 7. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes elmenni, hiszen még jól is sikerülhet, viszont ha nem mész, nem ért semmit az eddigi készülés sem.
2022. nov. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Mért ne mennél el? Garantáltan több pontod lesz, mint a középpel, mert 50 többletpontot is kapsz.
2022. nov. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez nem igaz, mert ha pl dupláz vagy van egy nyelvvizsgája mellé akkor többet ér a közép, csak számolj utána. Pl töri emelt 76%, angol közép 91%, az (91+76)x 2+50 összesen 384 pont. Ha van egy közép angol nyelvvizsgája (azvemelttel megkaphatja ha jó a szóbeli) akkor+28 pont összesen 412 pont.

Mindez angol emelttel, még ha szóbelin javít is mondjuk 64%-ra (91+64)×2+100 az 410 pont. Szóval nem mindig egyértelmű, hogy az emelt adja a több pontot főleg nyelvnél.


Ettől függetlenül szerintem is menj el szóbelizni, hogy meglegyen, max nem azzal lesz több pontod.

2022. nov. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, sőt, elírtam, az emelt angollal még kevesebb a pontja, mert az emelt törije csak 76%, tehàt (76+64) x 2+100 összesen 380 pont szemben az emelt töri közép angol 412 pontjával.
2022. nov. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom ofo szerint hadjam majusra akkor ujraprobalom rosszabb szerintem nem lesz de jobb igen
2022. nov. 8. 04:38
 6/8 A kérdező kommentje:
Kozep nyelvvizsga is szamit?
2022. nov. 8. 06:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, oké, reggel van még, beletelt pár percbe, míg értelmeztem, miért nem akarsz elmenni.😆 Nos igen, én is úgy tudom, hogy ha most elmész, akkor a tanulói jogviszony alatt, azaz májusban már nem próbálkozhatsz újra, majd csak utána, korlátlanul, de májusban nem. 60+% emelt, az egyben állami nyelvvizsga is, de azért kevesebb többletpont jár, mint az emeltért(Egy nyelvből, csak az egyik jogcímen kapsz többletpontot.) Ha abban gondolkodsz, hogy a töri, és az angol lenne a két "felvételi tárgyad", akkor a többletpont megvan, de ha nem az angol lesz a másik, akkor ha jól tudom, 78 többletpontod lesz, 50 a töri emelt, és 28 mint nyelvvizsga, de akkor nem számít , csak 60% meglegyen. A tanulmányi pontot meg a 91-ből fogják számolni(Ha nem írsz 92 emeltet májusban.), de azt nem tudom, de lehet, hogy szólni is kell, hogy az legyen az érettségi bizonyítványodban, az emeltről tanúsítványt fogsz kapni, egy külön lapon.

De a legjobb, ha máshol is utána nézel ezeknek, mert itt a gyk-n tévedhetünk.

2022. nov. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszod

En sem tudom mi lesz a targyam tobbfele szakot neztem a tori angol emelt mindketton elfogadott van ahol kotelezo is a az egyik ezert gondoltsm h akkor ebbol a kettobol teszek emeltet

2022. nov. 8. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!