Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén szeretnék ősszel leéretts...

Idén szeretnék ősszel leérettségizni. Tudnátok segíteni hasznos könyvekkel, tanácsokkal?

Figyelt kérdés

12 osztályom van, 27 éves vagyok. Anno elkezdtem egy esti sulit, de sajnos a vizsgára nem került sor. Kicsit öregnek érzem magam már ehhez, de szeretnék olyan szakmát tanulni, amiben tényleg kiteljesedhetek.

Ajánlanátok nekem könyveket? Minden érdekel, angolból fogok érettségizni majd, a választott tantárgy fogalmam sincs, hogy mi lesz még, de az informatika tűnik talán a legcélszerűbbnek. A biosz és a földrajz is tetszene, de nekem így összesen már nagy falat lenne.



2022. jan. 27. 16:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Sose késő, és egy érettségi minimum. :) Csak azt válaszd ami érdekel, meg azt, amivel esetleg később tovább szeretnél menni. Földrajz könnyebb, ha már természettudomány, viszont felsőoktatásban kevés helyen fogadják el, bár szakképzésnél ez lényegtelen. Biológia, főleg emelt szinten már sokkal nehezebb. 2003-tól a korábbi évek összes érettségi feladatsorát megtalálod az oktatas.hu-n, és annak megoldókulcsait is közép és emelt szinten egyaránt. Itt tudsz tájékozódni az érettségi követelményekről, használható segédeszközökről, a vizsga menetéről, felosztásáról (hány perc, mennyi és milyen részből áll stb.) Legjobb felkészülés az érettségire, ha a releváns feladatsorokat szépen sorban megoldod. Minél többet, minél jobban. Könyvek terén én természettudományok témájában leginkább a mozaik kiadó tankönyveit ajánlom, abban minden maximálisan benne van. Érettségire készülésre sokszor még az általános iskolai tankönyvek is elég színvonalasak. Magyarból ha tudsz gondolkozni, jól fogalmazni és van elg szókincsed, akor az írásbeli nem igazán okozhat gondot, a szóbelire is csak ki kell dolgozni a témákat. Egy tanács: inkább a művet elemzd, mint a költő/író életrajzát. Nagyon sokan beleesnek ebbe, és leginkább egy életrajz felmondás lesz az egész, pedig nem ez lenne a léyneg. Ezen felül vannak érettségire felkészítő gyakolrókönyvek, bár ezt tudatában annak, hogy minden feladatsor elérhető, én feleslegesnek tartom, de a szóbeli érettségi tételek is kidolgozottak több kiadványban közép és emelt szinten, ehhez nem árt, ha tudod a tételsort. Földrajzban esetleg tudok neked segíteni, én abból emelteztem. Matekból nekem szerencsém volt gimiben egy nagyszerű tanárral, de mi soha egy könyvet sem használtunk a négyjegyű függvénytáblázaton kívül, így nem tudom miből lehetne tanulni.
2022. jan. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!