Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen környezetvédelemmel...

Milyen környezetvédelemmel kapcsolatos szakok vannak?

Figyelt kérdés
egyetemekre és szakokra vagyok kíváncsi. Bioszból és angolból fogok emeltezni és eddig a környezetmérnöki szakon terveztem tovább menni de több negatívumot is hallottam róla… Bármi ötlet/ajánlat/saját tapasztalat?

2022. nov. 9. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Környezettan, környezetmérnök, földtudomány is részben és a földrajz is részben

Igazából mind a 4 éhenhalós szak Magyarországon. Én földtudományis voltam, de váltottam a bátyám környezetmérnökis.

2022. nov. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hasonló a természetvédelmi mérnöki is
2022. nov. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A környezet- és természetvédelem olyan terület, amelyben bármilyen végzettséged is van, nehéz elhelyezkedni. A ilyen szakemberekből ugyanis óriási túlképzés folyik a hazai egyetemeken. Messze nincs szükség annyi szakemberre, amennyien évente végeznek. A többség kénytelen végzés után pályát módosítani. Csak hogy egy példát mondjak: egyszer írtam egy érdeklődő levelet egy hazai nemzeti park igazgatóságnak, s azt írták vissza, hogy ha nagy ritkán van állásüresedés, akkor is minden ilyen meghirdetett állásra nagyjából száz pályázó akad. Egy egyetemi oktatóval is beszéltem, aki azt mondta, hogy a végzett természetvédelmi mérnökei közül még mesterdiplomával is évente csak egy-kettő talál szakmai állást. A környezetgazdálkodáson belül a hulladékgazdálkodás talán még a legéletképesebb részterület, de nem sokkal.


Most utánanéztem: idén 167 környezetmérnök és 152 természetvédelmi mérnök hallgató kezdte meg a tanulmányait. Ennyire végképp nincs szükség az országban. Az egyetemeket bizony nem érdekli, hogy végzés után nem tudsz majd elhelyezkedni, csak veszik fel tömegesen az embereket, mert kell nekik a bevétel.

2022. nov. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!